Nieraz już udowadnialiśmy, że dekoracyjny beton świetnie nadaje się do różnego rodzaju aranżacji. Beton architektoniczny jest wdzięcznym materiałem do wykorzystania na wiele sposobów. Płyty mogą stanowić główny trzon wystroju lub pełnić jedynie rolę dodatku. Można wyłożyć nimi ściany, podłogi, sufit, stopnie schodów, powierzchnię tarasu lub balkonu, a nawet całą elewację.

Beton dekoracyjny – aranżacje uniwersalne

Stylowe mieszkania wyróżniają się charakterystycznymi cechami i akcentami, dzięki którym jesteśmy w stanie stwierdzić, że wnętrze jest utrzymane w takim, a nie innym stylu. Istnieją również aranżacje uniwersalne, będące bazą do tworzenia ciekawych wystrojów lub dekoracją samą w sobie. Na przykład style industrialny czy minimalistyczny bazują na jak najmniejszej liczbie dodatków i surowych wnętrzach.

Beton architektoniczny jest dobrą i uniwersalną bazą do aranżacji, ze względu na neutralną kolorystykę i nienachalną formę. Różne odcienie szarości oraz faktura ułatwiają dopasowanie elementów do charakteru wnętrza. Beton dekoracyjny w aranżacjach dobrze łączy się zarówno z chłodnymi, jak i ciepłymi kolorami, a także z materiałami wykończeniowymi, zwłaszcza drewnem, metalem czy szkłem.

Aranżacje – beton architektoniczny i jego możliwości

Mogłoby się wydawać, że beton to materiał surowy, pozbawiony wdzięku i dekoracyjnego potencjału, ale to zdecydowanie nieprawda; na naszym blogu udowadnialiśmy już to wielokrotnie, chociażby w artykule o dekoracji szarego mieszkania.

Możliwości betonu nie ograniczają się wyłącznie do wykładania nim ścian, sufitu i podłóg; z materiału można wykonać blaty do kuchni, małe elementy ozdobne na przykład donice, czy nawet designerskie meble do wnętrz lub do ogrodów. Beton architektoniczny w aranżacjach daje sporo możliwości, zapewnia wnętrzu industrialny i futurystyczny wygląd, polecany jest zwłaszcza do loftów, domów i nowoczesnych mieszkań. W trendach na rok 2020 i wcześniejszych wyraźnie dostrzegamy popularność betonu oraz innych, surowych materiałów wykończeniowych.

Beton – do jakich wnętrz się nadaje?

Trudno o bardziej uniwersalny materiał wykończeniowy. Aranżacje z betonem architektonicznym w roli głównej można wykonać właściwie wszędzie. Jest to surowiec odporny na uszkodzenia, może być stosowany w suchym środowisku, a po zaimpregnowaniu też w wilgotnym. Te cechy sprawiają, że beton dekoracyjny w aranżacjach wykorzystywany jest zarówno w salonie, w kuchni czy łazience, jak i na klatkach schodowych – sprawdź przykłady realizacji Modern Concrete.

Odpowiednio wkomponowane płyty nadadzą wyrazistości salonowi, kuchni, sypialni czy łazience. Materiał ten może stanowić kontrast do drewnianej podłogi, szklanych ścianek działowych czy metalowych elementów funkcjonalnych np. do barierek schodów. Beton w salonie w aranżacji wnętrz warto przetestować jako alternatywę dla zwykłego tynku. Obecnie modne są farby strukturalne imitujące beton, jednak po co używać imitacji, skoro oryginał wygląda po prostu lepiej?

Beton architektoniczny – aranżacje

Przykładów oryginalnego i ciekawego wykorzystania płyt betonowych w aranżacjach wnętrz jest wiele, a tym, co wyróżnia je od innych materiałów wykończeniowych, jest ich unikalność i niepowtarzalność. Sposób produkcji sprawia, że nie ma dwóch identycznych płyt. Chociaż są one wizualnie podobne, to struktura, chropowatość, rozmieszczenie bąbelków powietrza czy drobne skazy są indywidualne dla każdej płyty. Jak to prezentuje się w praktyce, możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach.

pokój dziecięcy beton architektoniczny aranżacja

Beton architektoniczny w aranżacji wnętrz można wykorzystać w pokoju dziecięcym i połączyć szarość z wyrazistymi kolorami, tworząc w ten sposób bardzo intrygujące zestawienie, które przypadnie do gustu niejednemu maluchowi oraz nastolatkowi. Betonowe ściany to również dobry pomysł do pokoju studenckiego przeznaczonego na wynajem.

beton w salonie aranżacja

Czy beton w salonie ma sens? Ta aranżacja wnętrz ukazuje, że jak najbardziej. Zestawiając ze sobą różne materiały, można osiągnąć interesujący efekt. Taka ściana prezentuje się intrygująco w towarzystwie dużych okien i nowoczesnych elementów wyposażenia.

beton w łazience aranżacja

Jak wykorzystać beton dekoracyjny w aranżacjach łazienek? Oto jeden z przykładów zestawienia betonu, drewna oraz łazienkowej armatury. Tego typu design polecany jest zwłaszcza do dużych łazienek.

Porzuć ograniczenia

Beton lub imitacja betonu na ścianach i podłodze są obecnie bardzo modne, i wszystko wskazuje na to, że trend ten utrzyma się również w przyszłości. Zachęcamy więc do eksperymentowania, zabawy formą i niezamykania się w szablonach. Uwielbiamy beton właśnie za te niemal nieograniczone możliwości dekoracyjne oraz funkcjonalne.