Zapoznaj się z najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz! Style 2020 czekają na odkrycie. W tym roku znajdą coś dla siebie zarówno fani funkcjonalnego, czystego minimalizmu, jak i miłośnicy przyrody, bo wiele trendów 2020 czerpie z niej wręcz bezpośrednio.

Modne aranżacje wnętrz w klasycznym tonie

aranżacje trendy beton architektoniczny ścianyModne wnętrza (trendy 2020) to nie tylko meble i dodatki, ale także ściany, które będą stanowiły idealne uzupełnienie aranżacji. W tym sezonie topowe odcienie nawiązują do kolorów ziemi. Są więc piaski, brązy, rudości, zielenie. Taka paleta barw wprowadzi do pomieszczeń dużo ciepła i przytulności. Nie musisz się jednak martwić o monotonię wystroju, bo doskonałą przeciwwagą będą nasycone barwy kamieni szlachetnych i zdecydowane tekstury na elementach wyposażenia.

Najmodniejsze odcienie tego roku z powodzeniem zestawisz z innym ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym – betonem architektonicznym (polecamy płyty Modern Concrete). Udostępniamy szeroki wybór płyt betonowych, różniących się między sobą fakturą i kolorem, co znacznie poszerza ich możliwości aranżacyjne. Łatwo dopasować je praktycznie do każdego wnętrza, wybierając jako okładzinę ścian czy na podłogi. Beton architektoniczny będzie stanowił także doskonałe uzupełnienie dla wielu wiodących stylów w aranżacjach wnętrz w najbliższym czasie. Szczególnie udanie będzie prezentował się, gdy połączysz go z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno czy rattan, wprowadzając do wnętrza nieco surowego, industrialnego charakteru.

Minimalizm i inne style w aranżacjach wnętrz

Niektóre kierunki w aranżacji wnętrz cieszą się taką popularnością, że nie powinniśmy spodziewać się ich rychłego zmierzchu. Jednym z nich jest minimalizm. Jego prostota, przejrzystość formy i funkcjonalność pasuje niemal do każdego wnętrza, co jest dużą zaletą, zwłaszcza w przypadku małych metraży. Również w trendach 2020 znalazło się dla niego miejsce, pozwalając wprowadzić do domu wielofunkcyjne, modułowe meble (sofy, regały), artystyczne lampy czy jeszcze więcej zieleni w najprostszej formie.

modne wnętrza 2020Aktualne style w aranżacjach wnętrz bardziej niż w poprzednich latach czerpią z natury. Modne są nie tylko luźne inspiracje, ale wręcz bezpośrednie korzystanie z jej dobra, na przykład poprzez wybór naturalnych materiałów – drewna, wikliny czy rattanu. Jednocześnie do mieszkań wpuszcza się więcej naturalnego światła, powiększając przeszklenia i wprowadzając świetliki. Tak przygotowane stanowiska stanowią doskonałe warunki dla roślinności, która powinna prezentować się jak najbardziej naturalnie, wręcz dziko.

Tegoroczne trendy w aranżacji wnętrz wykorzystują też nurty zero waste i less waste. Modnie jest mieć odnowione meble po babci lub nieco sfatygowane dodatki i dekoracje. Miłośnicy zrównoważonych działań postawią także na ponadczasowe elementy wyposażenia wykonane z naturalnych materiałów, które przetrwają lata oraz zrezygnują z wykorzystywania plastiku oraz sztucznych tkanin w aranżowanych pomieszczeniach.

Czy w trendach 2020 jest miejsce na łączenie różnych stylów?

Eklektyzm, czyli łączenie w jednym wnętrzu elementów pochodzących z różnych stylów od lat cieszy się ogromnym powodzeniem. Umiejętny dobór wyposażenia, deseni i kolorystki pozwala na stworzenie nietuzinkowej przestrzeni. Również w tym sezonie trendy zostały przygotowane tak, by udało się zestawić różne pomysły na modne wnętrza 2020, tworząc oryginalną i funkcjonalną całość.

Co jeszcze jest trendy w 2020 roku w aranżacji wnętrz?

Rok 2020 w aranżacji wnętrz przyniesie wiele sprzeczności. Z jednej strony mamy powrót do natury, dużo zieleni i naturalnych materiałów, z drugiej natomiast królują zdecydowane i wyraźne akcenty. Absolutnym wnętrzarskim must have tego roku są krągłości. Prym wiodą zaokrąglone meble i dodatki – szerokie fotele, okrągłe pufy czy kuliste lampy i dekoracje. Tendencję do nadawania miękkiej linii widać także w wykończeniu ścian, gdzie popularnością cieszą się faliste, symetryczne płytki czy tapety w podobny deseń.

Ciekawie może rozwinąć się także trend wprowadzający metaliczny połysk. W modnych wnętrzach w 2020 roku można bowiem zauważyć wiele blasku – i to nie tylko pod postacią metalowych klamek, uchwytów mebli, ram luster czy też subtelnych ozdób. Niekiedy błyszczą się nawet całe powierzchnie! Wszystko przez to, że wielu producentów glazury wprowadziło na rynek metalizowane płytki, które prezentują się nadzwyczaj efektownie.

Niezależnie więc, co lubisz w aranżacji wnętrz, w trendach na 2020 rok z pewnością znajdziesz propozycje, które Ci się spodobają.