Strona główna » Beton architektoniczny w stylu glamour – czy to ma sens?

Beton architektoniczny w stylu glamour – czy to ma sens?

23 sierpnia, 2023

Baton architektoniczny to w ostatnim czasie jeden z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich. Wykorzystanie go w aranżacjach nie zawsze jest łatwe, ale w tym właśnie tkwi jego urok. Czy beton sprawdzi się tylko w surowych, industrialnych mieszkaniach? A może uzupełni także eleganckie wnętrza w stylu glamour? Przedstawiamy ciekawe pomysły na aranżacje glamour z wykorzystaniem betonu.

Wnętrza w stylu glamour

Co to jest styl glamour i na czym polega? Już sama jego nazwa przywołuje skojarzenia z czymś błyszczącym, luksusowym i ekstrawaganckim. I takie powinny być właśnie aranżacje glamour, pełne żywej kolorystyki, dużej ilości światła oraz masy puchowych i kryształowych dodatków. Choć miszmasz pomieszany z elegancją to pomysł zaczerpnięty z domów gwiazd Hollywood, możemy zastosować go także w swoim domu. Bawiąc się liczbą zdobień czy dekoracji, przełamiemy klasykę, nadamy wnętrzu ciekawego charakteru oraz zachwycimy wszystkich gości. Jak jednak połączyć beton i styl glamour? Czy wnętrza w stylu glamour będą dobrze wyglądać wzbogacone o surowy beton? Na te pytania odpowiemy w poniższym tekście.

Aranżacje glamour – najważniejsze cechy

Jak wykorzystać beton w stylu glamour? Aby się tego dowiedzieć, trzeba przyjrzeć się najważniejszym cechom tego klimatu wnętrzarskiego.

Styl glamour to przede wszystkim:

  • elegancja, luksus, przepych, błysk, szyk;
  • bogata kolorystyka: srebro, złoto, czerń, pastelowe odcienie, głęboka zieleń i fiolet;
  • zróżnicowane materiały: szkło, kryształy, metale szlachetne, egzotyczne drewno;
  • połyskujące tkaniny: aksamit, welur, satyna, tafta;
  • ozdobne dodatki: żyrandole, lustra, bibeloty, ramki do zdjęć, patery i srebra, porcelana.

Styl glamour nie musi być kiczowaty

Styl glamour ma jeszcze jedną cechę, o której wiele osób zapomina – świetnie łączy się z innymi. Jeśli pójdziemy na kilka kompromisów, możemy zestawić go z klimatem retro, nowoczesnym czy nawet minimalistycznym. Estetyka glamour doskonale sprawdzi się również w aranżacjach industrialnych, a to właśnie w nich najczęściej wykorzystuje się surowy beton. Błędem jest twierdzenie, że wnętrza w stylu glamour muszą być kiczowate. Dzięki odpowiednim dodatkom czy wyposażeniu możemy złagodzić ich ekstrawagancki charakter oraz uczynić bardziej stonowanymi.

Beton w stylu glamour

Jaką formę może przybrać beton w stylu glamour? Do wyboru mamy tutaj kilka możliwości. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są płyty ścienne z betonu architektonicznego, które pozwalają w łatwy sposób uzyskać ciekawy efekt aranżacyjny. W estetyce glamour wykorzystuje się także beton jako okładzinę na schody, aby przełamać bogato zdobione wnętrza. Produkcją i montażem płyt oraz okładzin na schody z betonu zajmuje się Modern Concrete. Aby zapoznać się z naszymi przykładowymi realizacjami, przejdź tutaj.

Aranżacje glamour a beton

Szukając ciekawego pomysłu na wystrój wnętrza, warto postawić na beton w stylu glamour. Na czym może polegać taka aranżacja? Przede wszystkim na łączeniu eleganckiej estetyki z nowoczesną. Mimo tego, że styl glamour mocno czerpie z pałacowych klimatów, nie opiera się wyłącznie na klasycznych elementach wystroju. Charakterystyczne dla niego połyskujące elementy można zestawić z szarymi płytami betonowymi, co pozwoli stonować wystrój i nadać mu oryginalnego charakteru. Ciekawym pomysłem jest także połączenie dodatków w różnych stylach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby obok zdobionego świecznika postawić wazon wykonany z surowego betonu, a przy lustrze w srebrnej ramie betonową donicę.

Styl glamour to także złoto. Choć zestawienie betonu z tym kolorem na pierwszy rzut oka wydaje się zbyt odważne, w ostatnim czasie zyskuje na popularności, także w aranżacjach glamour. Złoty stolik kawowy na tle betonowej ściany czy szereg zdjęć w złotych ramach przy schodach wykonanych z surowego betonu – to może wyglądać naprawdę fajnie! Beton architektoniczny sprawdzi się nie tylko w klimacie glamour, ale także w wielu innych stylach wnętrzarskich.

Udostępnij: