Strona główna » Pokój dla studenta niewielkim kosztem – inspiracje dla każdego

Pokój dla studenta niewielkim kosztem – inspiracje dla każdego

23 sierpnia, 2023

Student – to brzmi dumnie. To już dorosły człowiek, który ma własny gust, własne poczucie estetyki i własne przyzwyczajenia. Dlatego urządzenie pokoju dla studenta jest nie lada wyzwaniem. Dotyczy to zarówno sytuacji, w której mieszkanie ma być wynajmowane na pokoje dla studentów, jak i tej, w której to rodzina planuje remont i aranżuje pomieszczenie dla młodego dorosłego.

Pokój studenta – praktyczne porady

pokój wynajem dla studentaNa studiach potrzeba własnego miejsca do nauki, ale też przestrzeni życiowej; miejsca do relaksu, rozrywki i zapraszania znajomych. Studenckie czasy to już nie okres dzieciństwa, gdy wystarczyło łóżko, regał na książki i miejsce do zabawy (przeczytaj też: jak urządzić pokój dla dziecka). Urządzanie pokoju studenta różni się od urządzania pokoju nastolatka ze względu na odmienne potrzeby. Student jest już osobą dorosłą, która decyduje sama o sobie, jasne jest więc, że chce mieć wpływ na to, jak będzie mieszkał. Dlatego, jeżeli urządzasz pokój dla studenta, pozwól mu w tym uczestniczyć.

Przede wszystkim przyda się nowsze wyposażenie. Wysłużone biurko, które od podstawówki towarzyszyło dziecku w jego edukacji, czas wymienić na nowe, większe i bardziej użyteczne. Podobnie fotel lub krzesło biurowe – powinno być wygodniejsze, bardziej ergonomiczne i przystosowane do wielogodzinnego siedzenia. Niezbędny będzie też komputer albo laptop, będący obowiązkowym elementem dydaktycznym.

Warto się zastanowić nad wymianą łóżka oraz innych elementów wyposażenia, zwłaszcza jeżeli zdradzają charakter mebli dziecięcych. Na dalszym, ale równie ważnym planie jest odświeżenie ścian, podłogi i sufitu, przemalowanie i redekoracja. Jest całkiem sporo możliwości na pokój dla studenta. Inspiracje leżą dosłownie na wyciągnięcie ręki, a jeżeli ma to być pomieszczenie dla kogoś z rodziny, to warto uwzględnić jego potrzeby i gust. Problem pojawia się, gdy chcemy wynajmować pokoje dla studentów. W takim wypadku warto sięgnąć po gotowe inspiracje pokoju dla studenta.

Jak tanio urządzić pokój studenta na wynajem?

pokój studenta aranżacjeStudenckie życie polega między innymi na tym, by wyrwać się z rodzinnego domu i spróbować zamieszkać na swoim. Mieszkania i kawalerki cieszą się ogromną popularnością, a większość osób nie jest wybrednych i zaakceptuje przyzwoite warunki mieszkalne, które będą zgodne z ceną, jaką trzeba zapłacić za komfort wynajmu. Przyzwoite warunki, czyli jakie?

Każdy właściciel chce tanio urządzić pokój studenta, by nie ponosić zbędnych kosztów, z kolei osoby wynajmujące chciałyby otrzymać dobre warunki mieszkalne, w których sufit nie będzie groził zawaleniem, meble załamaniem, a instalacja elektryczna spaleniem. Tzw. średni standard to norma, jeżeli chodzi o pokój studenta. Jak urządzić takie pomieszczenie?

Zacznij od ścian, sufitu i podłogi. Wnętrza powinny być uniwersalne, ponieważ nigdy nie wiesz, komu przyjdzie mieszkać w tych czterech ścianach. Podłogę najlepiej wyłożyć panelami o wysokiej klasie ścieralności, by po kilku latach użytkowania nie trzeba było ich wymieniać na nowe. Na ściany polecamy beton architektoniczny. Płyty są łatwe do montażu, odporne i nie wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Można je pomalować lub pozostawić w surowym, minimalistycznym stylu. Ściana z płyt betonowych wygląda ciekawiej niż zwykła otynkowana powierzchnia i nie robi wrażenia niedokończonej – wręcz przeciwnie, widać celowość, co docenią osoby lubiące industrialne wnętrza.

Meble oraz elementy wyposażenia wnętrz najlepiej zakupić ze średniej półki cenowej. Nie najtańsze, gdyż szybko ulegną zniszczeniu, ale też nie najdroższe ze względu na to, że osoby wynajmujące rzadko szanują cudzą własność. Typowe meble z Ikei lub innych sieciówek powinny bez problemu przeżyć wiele semestrów i zmian mieszkańców.

Jak urządzić pokój w akademiku?

Jeszcze z inną sytuacją mamy do czynienia, gdy pokój studenta będzie znajdował się w akademiku. Tutaj istnieje ograniczone pole manewru, nie tak szerokie, jak w przypadku innych opcji na pokój studenta. Aranżacje akademikowe są zazwyczaj dość jednolite ze względu na podobną strukturę wszystkich lokali. Oczywiście każdy student ma prawo w pewnych granicach urządzić pomieszczenie po swojemu, udekorować je i dodać nieco własnej osobowości, ale nie ma co liczyć na totalne przemeblowanie i przemalowywanie ścian.

Wnętrze pokoju studenta w akademiku musi być funkcjonalne, schludne i nadające się do nauki. Przynajmniej w teorii, bo w praktyce różnie z tym bywa. Jedni wybierają pokoje dla studentów w akademiku, inni wynajmują i potem zastanawiają się nad aranżacjami dla studenckiego pokoju, a jeszcze inni decydują się na pozostanie we własnym domu lub mieszkaniu. To, na którą opcję się zdecydować, zależy od indywidualnych możliwości i preferencji. Jedno jest pewne – w każdym przypadku warto sięgnąć po rozwiązania oferowane przez Modern Concrete.

Udostępnij: