Strona główna » Łazienka w stylu industrialnym – jak urządzić?

Łazienka w stylu industrialnym – jak urządzić?

23 sierpnia, 2023

Industrialne wnętrza w ostatnim czasie zyskują na popularności. Połączenie betonu, miedzi i stali świetnie sprawdza się również w łazience. Na co warto zwrócić uwagę podczas projektowania industrialnej łazienki? Przedstawiamy praktyczne wskazówki.

Klimat starych fabryk w łazience

Styl industrialny łączy w sobie prostotę i minimalizm, czyli cechy doskonale pasujące do nowoczesnej łazienki. Charakterystyczne dla niego są metalowe dodatki, skromne oświetlenie i surowe powierzchnie. W industrialnych wnętrzach nie ma miejsca na nadmiar akcesoriów czy przytłaczające wzornictwo – ma być jak najbardziej przestrzennie. Choć trudno wprowadzić wszystkie z tych zaleceń do łazienki, odpowiednie dodatki pozwolą nam stworzyć industrialny klimat. W pomieszczeniu kąpielowym najlepiej będzie wyglądało wyposażenie nawiązujące stylem do starych fabryk. Świetnie sprawdzą się surowe akcesoria łazienkowe, a także betonowe lub ceglane powierzchnie. Jak powinna wyglądać łazienka industrialna? Co cechuje industrialne dodatki do łazienki? Czy mała łazienka w stylu industrialnym będzie praktyczna? Wszystkie odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Łazienka industrialna – pomysły na aranżacje

Aby nasza łazienka w stylu industrialnym miała charakterystyczny klimat, w pierwszej kolejności musimy zadbać o jej wykończenie. W aranżacjach nawiązujących stylem do pomieszczeń przemysłowych wykorzystuje się głównie cegłę oraz beton. O tym, jak połączyć ze sobą te dwa surowce we wnętrzach pisaliśmy tutaj, w poniższym tekście skupimy się natomiast na wykończeniu łazienki za pomocą betonu. Jeśli chcemy, aby nasza łazienka industrialna wyglądała efektownie, najlepszym wyborem będą betonowe płyty ścienne wewnętrzne. Ich produkcją zajmuje się nasza firma – Modern Concrete. Elementy wykonane z betonu świetnie sprawdzą się w industrialnej łazience, nie tylko ze względów estetycznych. Posiadają szereg właściwości, dzięki którym pomieszczenie kąpielowe zachowa doskonały stan przez lata. Surowy beton nie chłonie wilgoci, jest odporny na uszkodzenia, a przy tym odznacza się łatwością czyszczenia oraz konserwacji. Więcej na temat korzyści z zastosowania betonu w łazienkach.

Meble w stylu industrialnym do łazienki

Jak już wspomnieliśmy, surowe powierzchnie betonowe powinna posiadać każda łazienka industrialna. Aranżacje tego pomieszczenia dotyczą jednak nie tylko samego wykończenia, ale również pozostałych elementów wyposażenia. W kwestii wyboru ceramiki łazienkowej panuje dowolność – możemy zdecydować się nawet na wannę z hydromasażem, byle była prosta i minimalistyczna. Tak naprawdę poszczególne elementy wcale nie muszą do siebie pasować, ponieważ stworzą spójną całość dopiero dzięki odpowiednio dobranym dodatkom i oświetleniu. Nie można zapominać, że łazienka industrialna to także meble w charakterystycznym klimacie. Aby upodobnić pomieszczenie kąpielowe do starej fabryki i osiągnąć efekt surowości, warto sięgnąć po wyposażenie w głębokim kolorze, np. czarnym lub antracytowym. Świetnie sprawdzą również meble wykonane z metalu, np. krzesło lub stołek, które nie tylko ozdobią wnętrze, ale przede wszystkim będą pełnić praktyczne funkcje. Warto wiedzieć, że łazienka w stylu industrialnym niekoniecznie lubi drewno, ponieważ może ono nadmiernie ocieplić wystrój. O ciekawych pomysłach na aranżacje z wykorzystaniem betonowych i drewnianych powierzchni pisaliśmy w tym artykule.

Industrialne dodatki do łazienki

wanna na tle sciany z betonu architektonicznegoŁazienka industrialna nie może obyć się bez odpowiednich dodatków. Jeśli chcemy stworzyć klimat nawiązujący do starych fabryk, powinniśmy postawić na metalowe akcesoria: kosze na śmieci, pojemniki na mydło czy kubki. Równie ciekawie będą się prezentować donice wykonane z surowego betonu. Wykonaniem betonowej architektury zajmuje się nasza firma. Na życzenie klienta zrealizujemy dowolny projekt – przykładowe realizacje można zobaczyć na naszej stronie. Łazienka w stylu industrialnym to także oświetlenie: abstrakcyjne metalowe lampy czy charakterystyczne żarówki zawieszone na kablach. Aby nadać pomieszczeniu więcej surowości, można także zdecydować się halogeny – podkreślą chłodny odcień metalowych dodatków oraz szarych płyt betonowych. Jeśli w łazience przechodzą metalowe rury, nic nie stoi na przeszkodzie, aby je również wykorzystać jako industrialne dodatki. Wystarczy, że pomalujemy je na srebrny lub czarny kolor, a nadamy pomieszczeniu kąpielowemu industrialnego klimatu.

Mała łazienka w stylu industrialnym

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy mała łazienka w stylu industrialnym może być praktyczna. Odpowiedź brzmi: nie może, a musi! Wnętrza nawiązujące klimatem do starych fabryk są minimalistyczne i przestronne, co wpływa na ich funkcjonalność. Meble oraz dodatki industrialne można zatem śmiało wprowadzać do niewielkich pomieszczeń. W małych łazienkach świetnie sprawdzą się również betonowe płyty ścienne, które optycznie powiększają przestrzeń.

Udostępnij: