Szary jest modnym i uniwersalnym kolorem, doskonale łączącym się z innymi barwami. Najlepiej sprawdza się jako baza kolorystyczna, choć wnętrza, w których szarość nie jest dominującą barwą również ciekawie wyglądają. A jak to się sprawdzi w łazience? Oto inspiracje od Modern Concrete na szarą łazienkę z drewnem.

Szary kolor w łazience

Szary jest jednym z najbardziej uniwersalnych i najmodniejszych kolorów w wystroju wnętrz, do których łatwo można dopasować rozmaite dodatki. Najlepiej sprawdza się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, w których zależy nam na utrzymaniu uniwersalności. Kolor ten umożliwia bezproblemową zmianę wystroju. W przypadku bardziej wyrazistych kolorów dominujących zmiana taka może nie być tak prosta.

Łazienka szara z drewnem – inspiracje

Szara łazienka w drewnie jest ponadczasowa, elegancka i dająca wiele możliwości kompozycyjnych. Ludzkie oko jest w stanie rozpoznać około 30 odcieni szarości, dlatego mówiąc o szarej łazience, tak naprawdę każdy może mieć nieco inne wyobrażenie.

Jasny szary, wpadający w biel optycznie powiększa i rozjaśnia nawet niewielką powierzchnię, a wygląda przy tym mniej „sterylnie” niż czysta biel. Ciemny szary jest wyrazisty, ale wymaga dobrego oświetlenia, by nie sprawiać wrażenia zbyt ponurego i przytłaczającego. Pośrednią, „betonową” szarość można uzyskać, wykładając ściany płytami z betonu architektonicznego Modern Concrete. Takie płyty wyjątkowo ciekawie komponują się z drewnianymi dodatkami.

Łazienka z drewnem – czy to dobry pomysł?

łazienka szara z drewnemSurowe drewno nie jest specjalnie dobrym materiałem do wilgotnej łazienki, dlatego planując łazienkę z drewnem, trzeba koniecznie zaopatrzyć się w dedykowane drewniane meble łazienkowe, zabezpieczone przed działaniem wilgoci. Drewno w łazienkach nie tylko wprowadza przełamanie kolorystyczne, ale też pozwala na zbudowanie relaksującej atmosfery, a przecież właśnie o to chodzi. Nie bez powodu w salonach spa, saunach i gabinetach piękności wykorzystuje się drewno. Łazienki z drewnem pozwalają na uzyskanie podobnego efektu co w profesjonalnym salonie wellness&spa.

Nowoczesne łazienki w drewnie cieszą się dużą popularnością we współczesnych mieszkaniach projektowanych w duchu minimalizmu i funkcjonalności. Drewno może stanowić wyłącznie dodatkowy element dekoracyjny lub tworzyć wszystkie użytkowe elementy, przede wszystkim meble. Ciekawym pomysłem będzie na przykład drewniana półeczka zawieszona na szarej, betonowej ścianie, drewniana komoda z dużą miską umywalkową, a nawet podłoga z drewna. W designerskich sklepach dostępne są nawet drewniane wanny zabezpieczone specjalnymi środkami. Jest więc mnóstwo możliwości jak ciekawie zaaranżować nowoczesne łazienki z drewnem i nie popaść przy tym w banał.

Łazienka szara z drewnem – jakie dodatki kolorystyczne?

Samo połączenie koloru szarego i naturalnego drewna jest mało wyraziste. Warto więc, aby szara łazienka z drewnem została urozmaicona jakimiś dodatkami w kontrastujących kolorach, polecamy zwłaszcza kolory niebieski i błękitny, które dobrze komponują się do łazienkowego nastroju. Można też spróbować połączeń z kolorem zielonym, żółtym lub fioletowym. Ciekawie wyglądają również czerwone dodatki na tle szarych ścian i drewnianych mebli. Nie polecamy za to mdłych i niewyróżniających się kolorów np. beżu czy popielu, które będą zlewać się z dominującymi barwami łazienki szarej z drewnem.

Łazienki z drewnem i betonem

Będąc na etapie remontu łazienki, warto rozważyć zastosowanie betonu architektonicznego, nie tylko jako budulca, ale również elementu ozdobnego. Polecamy zwłaszcza betonowe blaty, na których można umieścić designerską, kamienną umywalkę a pod spód wstawić drewniane szafeczki. Łazienka w drewnie z betonowymi elementami lub betonowa łazienka z drewnianymi dodatkami z pewnością wzbudzi zachwyt zarówno wśród domowników, jak i gości. Co więcej – łazienka z drewnem pasuje nie tylko do mieszkań i domów prywatnych, ale też do wystrojów hotelowych i biurowych. Możliwości jest wiele, a jeśli zechcesz zasięgnąć więcej inspiracji, koniecznie sprawdź nasze realizacje.