Strona główna » Beton i cegła – inspiracje aranżacyjne

Beton i cegła – inspiracje aranżacyjne

23 sierpnia, 2023

Baton i cegła to bardzo modny w ostatnim czasie pomysł na aranżację mieszkania lub domu. Połączenie tych surowców pasuje do różnych stylów wnętrzarskich i sprawdzi się praktycznie w każdym rodzaju pomieszczeń. Jak zaaranżować przestrzeń z betonem i cegłą? Przedstawiamy praktyczne wskazówki oraz inspiracje.

Beton i cegła we wnętrzu

Jeszcze jakiś czas temu beton i cegła kojarzone były wyłącznie ze stylem industrialnym, nawiązującym do starych budynków przemysłowych. Dziś coraz częściej odchodzi się od tego podejścia, a surowe powierzchnie pojawiają się w różnych rodzajach aranżacji: nowoczesnych, skandynawskich i minimalistycznych. Dzięki nim możemy urządzić kącik czytelniczy w przytulnym klimacie, oszczędny w dodatkach salon czy nowoczesną łazienkę rodem z pierwszych stron magazynów wnętrzarskich. Jako że beton architektoniczny i cegła mają tak różnorodne oblicza, są wykorzystywane w pomieszczeniach o rozmaitym zastosowaniu. Znajdziemy je w budynkach, w których liczy się funkcjonalność, a także tych nastawionych na estetyczny wygląd oraz podążanie za trendami. Pozostaje pytanie, czy połączenie cegły z betonem to dobry pomysł na aranżacje? W jakich wnętrzach sprawdzi się ściana z cegły i betonu? Wszystkie wątpliwości na ten temat rozwiejemy w poniższym tekście.

Surowe powierzchnie w salonie

Beton i cegła w całym salonie to rozwiązanie wyłącznie dla osób, które posiadają wnętrze o dużym metrażu. W przypadku właścicieli mniejszych przestrzeni znacznie lepiej sprawdzą się pojedyncze powierzchnie wykonane z tych materiałów. Beton i cegła będą świetnie wyglądać zwłaszcza na jednej ścianie w salonie lub nawet jej fragmencie. Możemy umieścić je na przestrzeni za telewizorem, a uzyskamy naprawdę ciekawą aranżację. Cegła to również doskonały pomysł na ozdobienie kominka. Na szczególną uwagę zasługuje ta w czerwonym kolorze, ponieważ nada pomieszczeniu dziennemu ciepłego charakteru. Jeśli chcemy uzyskać efekt nieco chłodniejszego wnętrza, doskonale sprawdzi się w salonie biała cegła i beton. Surowe powierzchnie betonowe w otoczeniu jasnych kolorów to niezwykle modny trend aranżacyjny! Realizacją projektów z betonu architektonicznego zajmuje się nasza firma. Wszystkie niezbędne informacje o dostępnych usługach znajdują się w zakładce „oferta Modern Conrete”.

Sypialnia – beton czy cegła?

Połączenie cegły i betonu świetnie sprawdzi się w sypialni. Choć pomieszczenie, w którym śpimy, jest zazwyczaj małych rozmiarów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić do niego obydwa materiały. Jak to zrobić? Najlepiej umieścić na jednej ze ścian cegłę w ulubionym kolorze – czerwonym, białym lub beżowym. Pamiętajmy, że pierwszy z tych odcieni ociepli wnętrze, natomiast pozostałe je ochłodzą. Jeśli planujemy zamontować w sypialni także betonowe płyty ścienne wewnętrzne, musimy zadbać o to, aby aranżacja była spójna, ale nie jednolita. Zbyt duża ilość podobnych kolorów sprawi bowiem, że nasze wnętrze będzie miało mdły charakter. Unikniemy tego, rezygnując z cegieł w odcieniach szarości, zbliżonych odcieniem do płyt betonowych. W sypialni nie tylko ściana z cegły i betonu będzie wyglądać spektakularnie. Ciekawym pomysłem jest także wylanie surowego betonu na sufit lub podłogę i umieszczenie cegły na ścianie, np. za łóżkiem. Tak urządzona przestrzeń wpisuje się w bardzo modny w ostatnim czasie styl industrialny. Inspirujące pomysły na aranżacje w takim klimacie przedstawiliśmy w innych naszych artykułach.

Beton i cegła w kuchni

Nie powinno być zaskoczeniem, że beton architektoniczny i cegła doskonale prezentują się w kuchni. Jako że pomieszczenie, w którym gotujemy, rządzi się swoimi prawami, warto zwrócić na nie szczególną uwagę. Jednym z najważniejszych aspektów w aranżacjach kuchni jest przestrzeń nad blatem kuchennym, czyli miejsce wymagające surowca odpornego na wilgoć oraz wysokie temperatury. Okazuje się, że beton i cegła mają takie właściwości, więc zasadniczo nie ma znaczenia, które z nich wykorzystamy w danym miejscu w kuchni. Szukając ciekawych pomysłów na wystrój przestrzeni kuchennych, można znaleźć wiele inspiracji. Beton i cegła we wnętrzu pozwalają bowiem na wykorzystanie różnych koncepcji aranżacyjnych. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie cegieł na ścianie nad miejscem do gotowania, a betonowych płyt po przeciwnej stronie i po bokach. Na takiej betonowej powierzchni można wtedy umieścić ciekawe grafiki w metalowych ramach. Choć beton i cegła w kuchni, salonie czy sypialni to świetny pomysł na aranżacje, połączenie tych surowców doskonale sprawdzi się w również w innych pomieszczeniach, np. łazience lub biurze. Więcej o zastosowaniu betonu w biurowych wnętrzach pisaliśmy w tym artykule.

Udostępnij: