Płyty z betonu architektonicznego w ostatnim czasie zyskują na popularności jako oryginalny pomysł na urządzanie przestrzeni. Są proste i minimalistyczne, dlatego świetnie współgrają praktycznie z każdym kolorem ścian. Z jakimi barwami betonowa powierzchnia komponuje się najlepiej? Z czym łączyć beton na ścianie, a czego lepiej unikać? Przedstawiamy ciekawe pomysły na aranżacje kolorystyczne.

Jaki kolor ścian pasuje do betonu?

Betonowa ściana to niezwykle modna koncepcja aranżacji przestrzeni, która już od dobrych kilku sezonów cieszy się powodzeniem wśród miłośników minimalistycznego designu. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim uniwersalności, ponieważ pasuje do rozmaitych stylów aranżacji wnętrz. Beton na ścianie można zastosować w klimacie industrialnym, skandynawskim, rustykalnym, czy nawet vintage, nic więc dziwnego, że zyskuje szerokie grono zwolenników. Jako że powierzchnie wykonane z tego surowca najczęściej utrzymane w różnych odcieniach szarości, wiele osób szuka inspiracji kolorystycznych na ich aranżacje. Betonowa ściana nie oznacza bowiem, że musimy postawić na wnętrze w stonowanych kolorach. Obecnie w magazynach wnętrzarskich można znaleźć niezwykle ciekawe pomysły na połączenie surowych, szarych powierzchni z bardziej intensywnymi barwami. Z czym łączyć beton na ścianie i jaki kolor ścian do betonu nie będzie w żadnym wypadku pasował? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w naszym tekście.

Betonowa ściana – inspiracje kolorystyczne

Jeśli planujesz urządzić mieszkanie lub dom i zastanawiasz się, jaki kolor ścian pasuje do betonu, stoisz przed wyborem jednej spośród wielu możliwości. W pierwszej kolejności warto przedstawić najbezpieczniejszą opcję, czyli wnętrze w stonowanych kolorach. W ostatnim czasie na popularności zyskują minimalistyczne aranżacje w odcieniach szarości, bieli oraz beżu. Jest to pomysł wpisujący się w aktualne trendy, a przy tym praktyczny – nie wymaga tworzenia skomplikowanej palety kolorów. Stonowane odcienie można bardzo łatwo ze sobą połączyć i uzyskać efekt niczym z pierwszych stron magazynów wnętrzarskich. Ściana w kolorze betonu w towarzystwie jasnych kolorów prezentuje się doskonale w otoczeniu dyskretnej zieleni oraz białych sprzętów domowych. Ten rodzaj aranżacji świetnie sprawdzi się również w połączeniu z drewnianymi meblami oraz futrzanymi dywanikami, charakterystycznymi dla stylu skandynawskiego.

Beton a intensywny kolor ścian

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki kolor ścian pasuje do betonu i czy można zestawić charakterystyczne dla niego szarości z bardziej wyrazistym odcieniem. Odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak! Surowy beton jest przecież uniwersalny, dlatego doskonale komponuje się z intensywnymi barwami. Możesz połączyć go z pomarańczami lub żółciami, a nadasz swojemu wnętrzu energii oraz blasku. Ciepłe odcienie sprawią, że pomieszczenie stanie się bardziej dynamiczne, wesołe i przytulne. Betonowe powierzchnie można także ożywić za pomocą czerwieni w chłodnym odcieniu. Świetnie uzupełni szarości, a wzbogacona o metalowe, czarne elementy stworzy wystój nawiązujący klimatem do starych fabryk, czyli styl industrialny. Jest to bardzo modna obecnie koncepcja aranżacji wnętrz, która znajduje zastosowanie w budynkach mieszkalnych, lokalach usługowych czy powierzchniach biurowych. Jeśli szukasz odpowiedzi na to, z czym łączyć beton na ścianie w nowoczesnym biurze, przeczytaj ten artykuł.

Z czym łączyć beton na ścianie, a czego unikać?

Beton a kolor ścian – czy to wyzwanie aranżacyjne? Wygląda na to, że nie, ponieważ szare powierzchnie pasują praktycznie do wszystkiego. Możesz połączyć je z odcieniami zieleni, niebieskiego czy turkusowego, a stworzysz przyjazne wnętrze, w którym świetnie będą się czuły nawet dzieci. Ściana w kolorze betonu stanowi także bardzo ciekawy pomysł na aranżację utrzymaną w brązach. Szare powierzchnie sprawdzą się w towarzystwie czekoladowych mebli ze skóry oraz minimalistycznych dodatków vintage. W tym przypadku warto jednak pamiętać, aby ściany pomalować na biało – zbyt duża ilość koloru brązowego w salonie, sypialni czy nawet przedpokoju po prostu nie wygląda dobrze. Idąc tym tropem, trzeba jeszcze odpowiedzieć na pytanie, jaki kolor ścian do betonu architektonicznego w żadnym wypadku nie pasuje. Będą to przede wszystkim pastelowe odcienie, takie jak róż czy fiolet, które są zbyt słodkie w zestawieniu z surowymi powierzchniami betonowymi i nie stworzą spójnej kompozycji kolorystycznej. Betonowe płyty a kolor ścian – jeśli szukasz dodatkowych inspiracji na ten temat, zapoznaj się z naszym artykułem na temat modnych barw we wnętrzach.