Strona główna » Betonowe aranżacje – jak urządzić strefę relaksu w ogrodzie?

Betonowe aranżacje – jak urządzić strefę relaksu w ogrodzie?

23 sierpnia, 2023

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a więc jest to idealny czas na wprowadzenie zmian w ogrodzie. Jeśli lubimy odpoczywać na świeżym powietrzu, warto pomyśleć o zaaranżowaniu specjalnej strefy relaksu. Mogą się znaleźć w niej siedziska, leżanki, stolik czy donice wykonane z… betonu architektonicznego. Czy taka aranżacja na pewno ma sens? Jak ją stworzyć? Podpowiadamy!

Beton i relaks w ogrodzie – czy to ma sens?

Choć strefa relaksu w ogrodzie z betonu architektonicznego na pierwszy rzut oka wydaje się dość nietypowym pomysłem, jak najbardziej ma sens. Wykorzystanie tego surowca nie wyklucza bowiem obecności tekstyliów, roślinności czy wodnych akcentów, nadających przytulnego i nastrojowego klimatu. Możemy sięgnąć dosłownie po wszystko i nic nas nie ogranicza.

Urządzając miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu, postawmy więc na meble ogrodowe z betonu. Są one niezwykle wytrzymałe i zachowują doskonały wygląd przez lata, dlatego konieczność ich wymiany nie pojawi się szybko. Będziemy za to mogli systematycznie bawić się wystrojem i kupować nowe dodatki – w końcu do surowego, minimalistycznego betonu pasuje dosłownie wszystko.

Wypoczynkowe meble ogrodowe z betonu

Strefa relaksu w ogrodzie musi być odpowiednio wyposażona. Absolutną podstawą są oczywiście meble, ale nasuwa się pytanie, czy te zrobione z betonu rzeczywiście są wygodne. Okazuje się, że tak, o ile odpowiednio zabierzemy się za ich wykonanie. Samą podstawę najlepiej zamówić bezpośrednio u producenta. Realizacją elementów betonowych na życzenie klienta zajmuje się właśnie Modern Concrete – szczegóły naszej oferty można znaleźć w zakładce „Projekty indywidualne”.

Jeśli marzy nam się relaks w ogrodzie, sama podstawa z betonu oczywiście nie wystarczy. Potrzebujemy także poduch na leżanki oraz siedziska, które zapewnią nam komfort i wygodę. Możemy kupić je w sklepie lub uszyć na wymiar – najlepiej z łatwego w czyszczeniu, wodoodpornego materiału.

Nie tylko relaks w ogrodzie

Pamiętajmy o tym, aby miejsce na relaks w ogrodzie było funkcjonalne. W końcu same meble wypoczynkowe nie wystarczą, jeśli będziemy chcieli odłożyć gdzieś ulubioną lekturę czy orzeźwiającego drinka. Wówczas świetnie sprawdzi się niewielkich rozmiarów stolik. Może być w całości wykonany z betonu lub zawierać także elementy drewniane, które nieco ocieplą całość aranżacji.

Klimatyczna strefa relaksu w ogrodzie

Jeśli chcemy, aby nasza strefa relaksu w ogrodzie miała charakterystyczny klimat, powinniśmy również zadbać o detale. Betonowe meble warto połączyć z kwietnikami wykonanymi z tego samego materiału, w których znajdzie się roślinność. Ciekawym pomysłem jest także wykorzystanie oczka wodnego, fontanny lub niewielkiego wodospadu. Płynąca woda sprawi, że miejsce do relaksu w ogrodzie będzie wyglądało dużo bardziej atrakcyjnie, a jej szum ukoi nasze nerwy. Aby strefa wypoczynkowa chwytała za oko, możemy wykorzystać także kamienie. Najlepiej umieścić je nad zbiornikiem niewielkiej fontanny, na specjalnym ruszczcie – w ten sposób uzyskamy efekt „tryskającej wody”.

Dla osób, które nie wyobrażają sobie wieczorów na świeżym powietrzu bez ogniska, również istnieje rozwiązanie. Murowane palenisko zapewni ciepło i komfort, a do tego doskonale wkomponuje się w całość aranżacji. Jeśli zależy nam na spójnym efekcie, możemy obudować je betonem, a jeśli chcemy dodatkowo ocieplić kompozycję – także drewnem.

 

Kuchnia i jadalnia na świeżym powietrzu z… betonu?

Strefa relaksu w ogrodzie nie musi ograniczać się do mebli wypoczynkowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszerzyć ją o strefę gastronomiczną, w której znajdą się grill oraz blat do przygotowywania potraw – oczywiście wykonane z surowego betonu. Interesującym rozwiązaniem może być także jadalnia, czyli większych rozmiarów stół z długimi ławami ustawionymi po obydwu stronach. Takie meble to specjalność Modern Concrete – w końcu realizujemy wszystko, czego klient zapragnie!

Chcąc urządzić klimatyczną jadalnię na świeżym powietrzu, musimy pamiętać, że same meble ogrodowe z betonu architektonicznego nie wystarczą. Do budowania nastroju niezbędne są przecież lampy. O tym, jak wykorzystać betonowe oświetlenie w aranżacjach, pisaliśmy w jednym z naszych artykułów.

Udostępnij: