Strona główna » Nowoczesny betonowy stół do ogrodu

Nowoczesny betonowy stół do ogrodu

23 sierpnia, 2023

Latem dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu, dlatego coraz więcej osób urządza w ogrodzie przestrzeń do gotowania i wspólnych posiłków. W tym celu warto zainwestować w krzesła oraz stół ogrodowy z betonu architektonicznego. Betonowe meble łączą w sobie wytrzymałość oraz ciekawy design, a do tego świetnie sprawdzą się podczas imprez grillowych w sezonie wakacyjnym.

Stół z betonu – nowoczesne rozwiązanie

Nowoczesny stół betonowy stanowi ponadczasowe rozwiązanie dla Twojego ogrodu. Beton to materiał wyjątkowo trwały oraz odporny na działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu świetnie sprawdzi się na otwartych przestrzeniach – niestraszny mu deszcz, śnieg czy ujemne temperatury. Jest elegancki i minimalistyczny, dlatego pasuje do niemal każdej aranżacji przestrzeni. Betonowy stół ogrodowy pozwala na urządzenie tarasu zarówno w bardzo prostym, surowym stylu, jak i bardziej fantazyjnym dzięki zastosowaniu odpowiednich dodatków, np. poduszek, lamp, kwiatów. Nic dziwnego, że architektura betonowa zyskuje sobie coraz większe grono zwolenników, bowiem odznacza się wyjątkowo uniwersalnym designem. Jeśli po jakimś czasie zechcesz zmienić wystrój przestrzeni ogrodowej, wystarczy kupić tekstylia i kilka dodatków – stół z betonu pasuje do wszystkiego.

Jak zrobić stół ogrodowy z betonu?

Jeśli zastanawiasz się z czego zrobić blat stołu ogrodowego, wybierz beton architektoniczny. Ma duże właściwości plastyczne i można z niego stworzyć naprawdę ciekawe projekty stołów czy krzeseł ogrodowych wykonanych na zamówienie. Obecnie producenci wyrobów betonowych realizują nawet najbardziej nietypowe zlecenia na życzenie klienta. Istnieje możliwość wykonania nie tylko elementów betonowych, ale również łączących w sobie drewno i beton. Więcej informacji na temat tego, jak zrobić stół ogrodowy z betonu na zamówienie znajdziesz tutaj.

 

Nowoczesny stół z betonu – zalety:

  • stylowy i estetyczny wygląd,

  • elastyczność aranżacji – minimalistyczny design,

  • odporność na działanie czynników zewnętrznych,

  • inwestycja na lata – wytrzymała konstrukcja,

  • możliwość wykonania na zamówienie,

  • duży wybór modeli i kolorystyki,

  • łatwość pielęgnacji oraz konserwacji.

Stół ogrodowy w betonowej kuchni

Meble z betonu w ostatnim czasie zyskują na popularności, dlatego warto wyposażyć przestrzeń na świeżym powietrzu w betonowy stół do ogrodu. Jeśli często jadasz z rodziną lub znajomymi na świeżym powietrzu, idealnym uzupełnieniem dla tego mebla będą pozostałe elementy kuchni ogrodowej, czyli blaty, szafki oraz półki z betonu architektonicznego przeznaczone do użytku zewnętrznego. Można zabudować nimi grilla, co prezentuje się naprawdę ciekawie i nowocześnie. Nie musisz obawiać się o wytrzymałość strefy kulinarnej na świeżym powietrzu, ponieważ beton to budulec niezwykle odporny na wpływ czynników środowiskowych. Regularnie pielęgnowany zachowuje doskonały stan przez długie lata. W sezonie zimowym nie ma potrzeby dekonstrukcji kuchni w ogrodzie, wystarczy zabezpieczyć meble w odpowiedni sposób. Wskazówki na temat dbania o nowoczesny stół ogrodowy oraz inne elementy z betonu architektonicznego znajdziesz w tym artykule.

Mała architektura z betonu

Jeśli chcesz kupić betonowy stół do ogrodu, mała architektura stanowi jego doskonałe uzupełnienie. Pod tym pojęciem kryją się betonowe donice, ławy, krzesła, a także posągi, rzeźby oraz inne elementy sztuki. Beton dzięki plastycznej konstrukcji i dużej podatności na kształtowanie umożliwia stworzenie rozmaitych form, które zachwycają swoją pomysłowością. Jego surowy i minimalistyczny charakter daje wiele opcji urządzenia przestrzeni w ogrodzie, w tym stworzenia betonowej kuchni. Wyróżnia go również duża elastyczność aranżacji, ponieważ łatwo dopasowuje się do każdej estetyki – nowoczesnej, skandynawskiej, industrialnej oraz wielu innych. Nie trzeba dodawać, że zarówno mała architektura, jak i stół z betonu są znacznie bardziej wytrzymałe niż np. plastikowe meble i dodatki ogrodowe. Powierzchnie z betonu architektonicznego cechuje niezwykła trwałość i dlatego stanowią inwestycję na lata.

Udostępnij: