Strona główna » Lampy betonowe do ogrodu

Lampy betonowe do ogrodu

23 sierpnia, 2023

W ostatnim czasie wykorzystywanie betonowych lamp w aranżacji ogrodów zyskuje na popularności. Oświetlenie z surowego betonu w otoczeniu zieleni oraz kwiatów stanowi bardzo ciekawy element dekoracyjny za dnia, a wieczorami tworzy nastrojowy klimat. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lamp z betonu architektonicznego. Jakie lampy do ogrodu są najlepsze?

Betonowe oświetlenia ogrodów

Lampy betonowe to bardzo dobry pomysł na nowoczesne oświetlenie ogrodu. Są nie tylko niezwykle funkcjonalne, ale przede wszystkim estetyczne. Ich prostota oraz minimalizm nadadzą wyjątkowego charakteru każdej przestrzeni na świeżym powietrzu. Surowe piękno betonu jest niezwykle uniwersalne – zewnętrzne lampy ogrodowe pasują do każdego stylu, a w szczególności do nowoczesnych, loftowych aranżacji. Dodatkowo podkreślają urok roślinności oraz innych elementów dekoracyjnych, takich jak donice betonowe, rzeźby czy posągi. Lampy betonowe są dostępne na rynku w wielu kolorach, kształtach i rozmiarach, dlatego każdy znajdzie produkt na miarę swoich potrzeb. Istnieje również możliwość wykonania oświetlenia ogrodów na zamówienie. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Z betonu może powstać wiele produktów, między innymi płyty elewacyjne i tarasowe, schody czy mała architektura. Wykorzystanie tego budulca pozwala na uzyskanie spójnej aranżacji całego budynku oraz otoczenia. Zewnętrzne lampy zrobione z takiego samego materiału jak np. ścieżki ogrodowe oraz stopnie prowadzące na taras to koncepcja, która zainteresuje nawet najbardziej wymagających amatorów nowoczesnego designu. Jeśli chcesz zainspirować się pomysłami na urządzenie przestrzeni z wykorzystaniem betonu, sprawdź przykładowe realizacje firmy Modern Concrete.

Jakie lampy wybrać do ogrodu?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie lampy do ogrodu będą najlepsze, wybierz te z betonu architektonicznego. Betonowe konstrukcje są niezwykle trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych, w związku z tym stanowią bardzo dobrą inwestycję. Systematycznie pielęgnowane powierzchnie z betonu nie poddają się działaniu śniegu, deszczu czy mrozu i zachowują świetny stan przez lata. Ich konserwacja nie jest bardzo skomplikowana, wystarczy wykonywać ją regularnie. Więcej informacji na temat dbania o betonowe powierzchnie znajdziesz w tym artykule.

Lampy zewnętrzne ogrodowe z betonu – zalety:

  • ciekawy design,
  • trwałość i wytrzymałość,
  • szeroki wybór modeli i kolorystyki ,
  • opcja personalizacji,
  • możliwość dopasowania do elewacji budynku,
  • uniwersalność aranżacji.

Nowoczesne oświetlenie ogrodu – rozmieszczenie

nowoczesne oświetlenieOświetlenia ogrodów z betonu architektonicznego stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie walory estetyczne oraz funkcjonalność. Lampy betonowe najlepiej umiejscowić wzdłuż trawnika lub alejek w ogrodzie. Zamontowane po obu stronach dostarczą ilość światła optymalną do przemieszczenia się po zmroku, co wpłynie na bezpieczeństwo Twoich domowników. Dodatkowo wydobędą piękno trawników, kwiatowych klombów czy ogrodowych drzewek, tworząc niezwykle klimatyczny nastrój. Dobrym umiejscowieniem oświetlenia ogrodów będzie także przestrzeń przy drzwiach balkonowych – taka konfiguracja ułatwi sprawne wejście do domu w trakcie wieczornych imprez. Lampy z betonu architektonicznego o dużych rozmiarach to natomiast idealny wybór na taras, ponieważ poza oczywistą funkcją dawania światła stanowią interesujący element dekoracji, który zrobi wrażenie na Twoich gościach.

Nowoczesne oświetlenie ogrodu warto wesprzeć oświetleniem LED. To rozwiązanie nie tylko umożliwia oszczędzenie energii, ale ma również znacznie dłuższą żywotność w porównaniu do klasycznych i halogenowych żarówek. Mimo stosunkowo wysokiej ceny inwestycja w ekologiczne oświetlenie opłaca się. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że połączenie światła LED i betonu daje naprawdę niesamowite efekty wizualne.

Jeśli chcesz zainstalować zewnętrzne lampy ogrodowe, eksperci z Modern Concrete stworzą dla Ciebie projekt na miarę Twoich potrzeb. Aby zapoznać się z ich ofertą małej architektury (lampy, donice, ławy, krzesła, rzeźby) zajrzyj tutaj.

Udostępnij: