Strona główna » Beton i złoto – przeciwieństwa, które się przyciągają

Beton i złoto – przeciwieństwa, które się przyciągają

23 sierpnia, 2023

Połączenie betonu ze złotem na pierwszy rzut oka może wydawać się odważne, ale to świetna koncepcja na urządzenie wnętrza. Jak wprowadzić je do swojej przestrzeni? Przedstawiamy praktyczne wskazówki i inspiracje.

Jak połączyć beton ze złotem?

Złoto to prawdziwy hit wnętrzarski już od dobrych kilku sezonów. Już nie kojarzy się nam z przepychem, tylko z nowoczesnym i oryginalnym podejściem do urządzania przestrzeni. Jak wprowadzić złoto do swojego mieszkania? Najlepiej kierować się trendami – dzięki nim dowiemy się, co wygląda naprawdę dobrze we wnętrzach. W ostatnim czasie bardzo modne są aranżacje wykorzystujące beton i złoto. Choć to połączenie na pierwszy rzut oka może wydawać się zbyt odważne, w nowoczesnych mieszkaniach sprawdza się doskonale. Jak zatem zestawić beton architektoniczny ze złotem? Czy beton architektoniczny i złoto rzeczywiście razem wyglądają dobrze?

Sprawdź ofertę: beton architektoniczny Modern Concrete.

Beton architektoniczny ze złotem

Prosty, surowy, minimalistyczny – taki właśnie jest beton architektoniczny. Złoto może sprawiać wrażenie koloru zbyt ekstrawaganckiego, który nie będzie dobrze komponował się z szarymi, betonowymi płytami, w praktyce jest jednak odwrotnie. Złote meble i dodatki w towarzystwie betonu prezentują się doskonale i pozwalają uzyskać niezwykle ciekawy efekt aranżacyjny. W dodatku to połączenie możemy wykorzystać praktycznie w każdym pomieszczeniu i na wiele sposobów. Jak zestawić beton architektoniczny ze złotem? Przedstawiamy praktyczne wskazówki oraz modne inspiracje.

Oryginalna ściana – beton ze złotem

Miejscem, na którym doskonale sprawdzi się to połączenie, jest ściana. Beton ze złotem można zaaranżować na naprawdę wiele sposobów. Najpopularniejszy z nich polega na wykorzystaniu płyt ściennych z betonu architektonicznego. Jest to rozwiązanie proste, tanie, a co najważniejsze efektowne. Wprowadzając je do swojego wnętrza, płyty betonowe najlepiej umieścić tylko na jednej, maksymalnie dwóch ścianach, aby niepotrzebnie nie pomniejszać przestrzeni. Na pozostałych świetnie będzie wyglądała natomiast tapeta beton ze złotem, która nie tylko jest bardzo modna w ostatnim czasie, ale przede wszystkim optycznie powiększa pomieszczenie.

Chcesz połączyć beton architektoniczny ze złotym? Płyt szukaj u sprawdzonego producenta, oferującego najlepszą jakość w atrakcyjnej cenie. Wśród firm dostępnych na rynku zdecydowanie wyróżnia się Modern Concrete. Sprawdź nasze przykładowe realizacje i przekonaj się, dlaczego na przestrzeni lat zaufały nam setki klientów.

Tapeta beton ze złotem

Jak wynika z inspiracji, które są zamieszczone w internecie i magazynach wnętrzarskich, tapeta beton ze złotem niejedno ma imię. Może przybrać różny wygląd w zależności od projektu oraz wykorzystanego materiału. Bardzo często sięga się na przykład po połyskujące, geometryczne wzory umieszczone na gładkiej, szarej powierzchni. Taki beton ze złotymi paskami świetnie odnajduje się w stylu glamour. W jego towarzystwie aranżacja przepełniona błyszczącymi dodatkami, meblami obitymi welurową tkaniną oraz kryształowym oświetleniem tylko zyskuje. Nie trzeba obawiać się przesadnego efektu, ponieważ to podejście wnętrzarskie nie zna umiaru. Ściana betonowa ze złotymi paskami wręcz dodaje kompozycji nieco więcej lekkości i wprowadza powiew nowoczesności.

Jednak w niektórych przypadkach lepiej sprawdzi się inna tapeta beton ze złotem. Beton architektoniczny i złote paski nie wyglądają dobrze zwłaszcza w stonowanych wnętrzach. W takich aranżacjach na pierwszy plan musi wysuwać się wyposażenie, a nie ściana. Beton ze złotem powinno się wówczas zastosować w bardziej dyskretnej formie. Świetnym rozwiązaniem jest na przykład tapeta z połyskującym, rozproszonym wzorem, nadrukowanym na chropowatej powierzchni w odcieniach szarości. Aby uzyskać harmonijny wystrój, warto uzupełnić ją o pasujące elementy – kanapę w piaskowym kolorze, poduszki w rustykalnym klimacie, stolik kawowy z surowego drewna czy metaliczne donice. Duże znaczenie w kreowaniu nastrojowego klimatu ma również zieleń. Można więc sięgnąć po pasujące do stworzonego wystroju rośliny, np. drzewko oliwne, eukaliptusa czy jaśmin.

Tapeta beton ze złotem pasuje również do wielu innych rodzajów wystrojów. Pomysły na nie znajdują się praktycznie wszędzie. Najlepszym źródłem inspiracji jest oczywiście internet. Wpisując w wyszukiwarkę frazy typu „beton ze złotymi paskami” czy „beton i złoto” z pewnością uda się znaleźć coś ciekawego.

Tynk dekoracyjny ze złotem

Zamiast płyt z betonu architektonicznego czy tapety można także położyć na ścianie tynk dekoracyjny ze złotem. Jest to zdecydowanie jeden z tańszych sposobów na uzyskanie fajnego efektu we wnętrzu, a co najlepsze, da się go zrobić samemu. Do jego wykonania potrzeba podkładu gruntującego, tynku, taśmy, metalicznej farby oraz akcesoriów pomocniczych – linijki, ołówka, szpachli, a także małego pędzla lub wałka.

Przestudiowanie filmików instruktażowych i cały dzień mozolnej pracy wystarczy, aby ściana wyglądała jak beton ze złotymi paskami. Niemniej trzeba mieć świadomość, że daleko jej będzie pod względem wizualnym do takiej wykonanej z płyt. Ich surowość i niepowtarzalny charakter są nie do podrobienia, dlatego, jeśli zależy nam na oryginalności, nie ma sensu decydować się na tańsze alternatywy. Prawdziwy beton zawsze prezentuje się najlepiej!

Beton architektoniczny złoty?

Wiele osób chce wykorzystać do ozdobienia swojego mieszkania czy domu beton architektoniczny złoty. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że coś takiego nie istnieje. Na szczęście są sposoby, dzięki którym można osiągnąć podobny efekt. Świetnie sprawdzi się choćby malowanie betonowych płyt, ponieważ nie tylko nada im niepowtarzalny wygląd, ale także dodatkowo je zaimpregnuje. Od czego zacząć, aby uzyskać na ścianie beton architektoniczny złoty? Przede wszystkim od dobrania farby. Na rynku można znaleźć naprawdę wiele specyfików do malowania betonu, a wybór odpowiedniego przełoży się na jak najlepsze rezultaty. Praktyczne wskazówki na ten temat umieściliśmy w artykule: Malowanie betonu – to proste!

Surowy beton i złote dodatki

Chcąc połączyć beton architektoniczny ze złotem, możemy wykorzystać również inne koncepcje aranżacyjne. Złoty kolor doskonale będzie wyglądał nie tylko na ścianie, ale także na różnego rodzaju dodatkach: wazonach, świecznikach czy tacach. Połyskujące akcesoria to najgorętszy trend ostatnich miesięcy, dlatego warto wprowadzić je do swojej przestrzeni. Obecnie bardzo modne są zwłaszcza duże donice w złotym kolorze – minimalistyczne i eleganckie. Na tle szarych, betonowych ścian będą prezentować się niezwykle efektownie! W złotych osłonkach można umieścić egzotyczne kwiaty, aby osiągnąć jeszcze ciekawszy efekt aranżacyjny. Propozycje roślin doniczkowych, które świetnie sprawdzą się we wnętrzach, przedstawiliśmy w tym artykule – zachęcamy do lektury.

Czy betonowa ściana i złote meble do siebie pasują?

Jak jeszcze połączyć beton ze złotem?Jak jeszcze połączyć beton ze złotem? Meble w złotym kolorze będą świetnie kontrastować z szarością betonowych płyt. Możemy postawić na krzesła, szafki czy stoliki kawowe – wybór w sklepach jest bardzo szeroki, dlatego znalezienie odpowiedniego produktu nie powinno stanowić problemu. Zakup złotego mebla warto jednak dokładnie przemyśleć pod kątem aranżacji. Beton dekoracyjny ze złotem doskonale będzie pasował zwłaszcza do bieli. Taki wystrój można wzbogacić o intensywne akcenty kolorystyczne, np. różowe wazony czy poduszki, aby dodać wnętrzu nieco więcej charakteru. Kolorów nie powinno być jednak zbyt dużo – optymalna ilość to 5/6 barw w jednym pomieszczeniu.

Jak zrobić ścianę z betonu?

Aby wprowadzić do swojego wnętrza beton architektoniczny, najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów. Produkcją i montażem betonowych płyt zajmuje się nasza firma – Modern Concrete. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem, nowoczesną technologią i najlepszej jakości cementem. Sprawdź szczegóły oferty Modern Concrete na płyty betonowe.

Udostępnij: