Połączenie betonu ze złotem na pierwszy rzut oka może wydawać się odważne, ale to świetna koncepcja na urządzenie wnętrza. Jak wprowadzić je do swojej przestrzeni? Przedstawiamy praktyczne wskazówki i inspiracje.

Jak połączyć beton ze złotem?

Złoto to prawdziwy hit wnętrzarski już od dobrych kilku sezonów. Już nie kojarzy się nam z przepychem, tylko z nowoczesnym i oryginalnym podejściem do urządzania przestrzeni. Jak wprowadzić złoto do swojego mieszkania? Najlepiej kierować się trendami – dzięki nim dowiemy się, co wygląda naprawdę dobrze we wnętrzach. W ostatnim czasie bardzo modne są aranżacje wykorzystujące beton i złoto. Choć to połączenie na pierwszy rzut oka może wydawać się zbyt odważne, w nowoczesnych mieszkaniach sprawdza się doskonale. Jak zatem zestawić beton architektoniczny ze złotem? Czy beton architektoniczny i złoto rzeczywiście razem wyglądają dobrze?

Beton architektoniczny ze złotem

Prosty, surowy, minimalistyczny – taki właśnie jest beton architektoniczny. Złoto może sprawiać wrażenie koloru zbyt ekstrawaganckiego, który nie będzie dobrze komponował się z szarymi, betonowymi płytami, w praktyce jest jednak odwrotnie. Złote meble i dodatki w towarzystwie betonu prezentują się doskonale i pozwalają uzyskać niezwykle ciekawy efekt aranżacyjny. W dodatku to połączenie możemy wykorzystać praktycznie w każdym pomieszczeniu i na wiele sposobów. Jak zestawić beton architektoniczny ze złotem? Przedstawiamy praktyczne wskazówki oraz modne inspiracje.

Oryginalna ściana – beton ze złotem

Miejscem, na którym doskonale sprawdzi się to połączenie, jest ściana. Beton ze złotem można tak zaaranżować na wiele sposobów. Najpopularniejszy z nich polega na wykorzystaniu płyt ściennych z betonu architektonicznego. Jest to rozwiązanie proste, tanie, a co najważniejsze efektowne. Wprowadzając je do swojego wnętrza, płyty betonowe najlepiej umieścić tylko na jednej, maksymalnie dwóch ścianach, aby niepotrzebnie nie pomniejszać przestrzeni. Na pozostałych świetnie będzie wyglądała natomiast złota tapeta w geometryczne wzory, która nie tylko jest bardzo modna w ostatnim czasie, ale przede wszystkim optycznie powiększa pomieszczenie.

Surowy beton i złote dodatki

Chcąc połączyć beton architektoniczny ze złotem, możemy wykorzystać również inne koncepcje aranżacyjne. Złoty kolor doskonale będzie wyglądał nie tylko na ścianie, ale także na różnego rodzaju dodatkach: wazonach, świecznikach czy tacach. Połyskujące akcesoria to najgorętszy trend ostatnich miesięcy, dlatego warto wprowadzić je do swojej przestrzeni. Obecnie bardzo modne są zwłaszcza duże donice w złotym kolorze – minimalistyczne i eleganckie. Na tle szarych, betonowych ścian będą prezentować się niezwykle efektownie! W złotych osłonkach można umieścić egzotyczne kwiaty, aby osiągnąć jeszcze ciekawszy efekt aranżacyjny. Propozycje roślin doniczkowych, które świetnie sprawdzą się we wnętrzach, przedstawiliśmy w tym artykule – zachęcamy do lektury.

Czy betonowa ściana i złote meble do siebie pasują?

Jak jeszcze połączyć beton ze złotem?Jak jeszcze połączyć beton ze złotem? Meble w złotym kolorze będą świetnie kontrastować z szarością betonowych płyt. Możemy postawić na krzesła, szafki czy stoliki kawowe – wybór w sklepach jest bardzo szeroki, dlatego znalezienie odpowiedniego produktu nie powinno stanowić problemu. Zakup złotego mebla warto jednak dokładnie przemyśleć pod kątem aranżacji. Beton dekoracyjny ze złotem doskonale będzie pasował zwłaszcza do bieli. Taki wystrój można wzbogacić o intensywne akcenty kolorystyczne, np. różowe wazony czy poduszki, aby dodać wnętrzu nieco więcej charakteru. Kolorów nie powinno być jednak zbyt dużo – optymalna ilość to 5/6 barw w jednym pomieszczeniu.

Jak zrobić ścianę z betonu?

Aby wprowadzić do swojego wnętrza beton architektoniczny, najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów. Produkcją i montażem betonowych płyt zajmuje się nasza firma – Modern Concrete. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem, nowoczesną technologią i najlepszej jakości cementem. Sprawdź szczegóły oferty Modern Concrete.