Strona główna » Zimowe dekoracje mieszkania

Zimowe dekoracje mieszkania

23 sierpnia, 2023

Już czas! Przygotuj wnętrza swojego domu na nadchodzącą zimę. Nawet jeśli nie będzie w tym roku zbyt sroga i znów nie uraczy nas pięknym, białym śniegiem – możesz stworzyć w mieszkaniu niepowtarzalny klimat, wykorzystując dekoracje zimowe. Zainspiruj się i sprawdź najlepszy przepis na zimowe aranżacje.

Podkręć zimową atmosferę

Zimowy wystrój mieszkania charakteryzuje ciepła, przytulna aura. Można osiągnąć ten efekt na kilka sposobów. Dekoratorzy wnętrz zgodnie twierdzą, że zimowe aranżacje mają wyjątkowe zadanie do spełnienia: muszą sprawić, aby lokatorzy poczuli się w domu tak dobrze, że nie będą mieli ochoty go zbyt często opuszczać.

Na jakie elementy powinieneś więc zwrócić uwagę, chcąc uzyskać w swoich czterech kątach efekt wystroju zimowego?

Długie, miękkie zasłony

Zawieś je nie tylko w sypialni. Pokuś się o nieco cięższe zasłony o jednolitej barwie również w salonie. Miękki welwet o aksamitnej strukturze to idealny materiał na takie kotary. Wyobraź sobie jednak wnętrze w odcieniach bieli i szarości. Ściany wyłożone nowoczesnymi płytami z betonu architektonicznego, które podkreśla subtelna, matowa zasłona w kolorze butelkowej lub choinkowej zieleni. Wokół drewniane elementy i złote i srebrzyste dodatki. Magia.

Wspaniałym pomysłem są też zasłony z zimowymi motywami np. płatków śniegu, górskiego krajobrazu, drzew przysypanych śniegiem czy wędrujących między nimi reniferów. Taka zimowa dekoracja wnętrza może przenieść Cię w dowolny punkt świata lub zimowej baśni.

Zimowe koce, pledy, wełniane narzuty

zimowe dekoracje koc pledKolejny must have, jeśli chodzi o dekoracje zimowe i dodatki do Twojego mieszkania, to bez wątpienia miękkie, barankowe pledy i bawełniane narzuty na łóżko, kanapę lub fotele. Czerwony, norweski wzór z wesołymi reniferami, zimowy motyw kształtnych płatków śniegu lub bardzo elegancki, ozdobny splot to propozycje dla Ciebie. Przyjemne w dotyku, ciepłe koce wykonane z mikropluszu zawsze stanowią wyjątkowo miły dodatek do zimowego relaksu, który na pewno uszczęśliwi wszystkich zmarzluchów.

Wystrój zimowy dzięki dekoracjom – motywy

Skąd czerpać inspiracje na zimowy wystrój wnętrz i jakie charakterystyczne motywy dominują w dekoracjach zimowych? Kompletując dodatki do zimowej aranżacji mieszkania, nie zapominaj o swoim hobby i zamiłowaniach swoich domowników.

Motyw zimowych sportów

Uwielbiasz sporty zimowe? Na dodatkach do domu, kubkach czy tkaninach szukaj motywów łyżwiarstwa figurowego, hokeja, narciarstwa czy saneczkarstwa. A może pasją Twoją lub któregoś z najmłodszych domowników jest uprawianie któregoś z nich? W okresie zimowym wyeksponuj więc bardziej swój nieużywany już sportowy sprzęt. Zawieś na ścianie stary kij hokejowy, płozy lub powieś za sznurówki na gwoździu parę małych łyżew, z których już wyrosłeś. Będzie to z pewnością miły akcent, który przywoła ekscytujące wspomnienia, ale także temat do rozmowy, ponieważ możesz być pewien, że ta oryginalna dekoracja zimowa zwróci uwagę wszystkich odwiedzających Cię gości.

Motyw zwierząt zimą

Jeśli kochasz zwierzęta, z pewnością zwrócisz uwagę na urocze zimowe dekoracje do Twojego salonu i kuchni z pingwinami, reniferami, niedźwiedziami polarnymi, lisami czy wilkami. Te bardziej zabawne dodatki z pewnością będą przedstawiać zwierzaki w bardziej kreskówkowej, bajkowej odsłonie. Inne, nieco poważniejsze i bardziej eleganckie będą opierać się na wspaniałych zdjęciach zwierząt w pięknej, zimowej scenerii. Zawieś nad łóżkiem duży obraz lisa, którego futro pokryte jest srebrzystym puchem, wybierz okazałą białą, złotą lub srebrzystą figurkę renifera z okazałym porożem i ciesz się efektem „wow”, jaki przyniosą te proste, zimowe dekoracje.

Zimowe dekoracje to niekoniecznie motywy świąteczne

Zimowe ozdoby obfitują oczywiście także w wyżej już wspomniane motywy płatków śniegu, pojawiają się też górskie krajobrazy, bałwanki i motywy świąteczne. W Ten artykuł dedykujemy jednak motywom zimowym, nie świątecznym, jednak te w klimacie bożonarodzeniowym odnajdziesz w tym wpisie.

Dekoracje zimowe na okna

Jeśli lubisz ozdabiać okna zimą, zaopatrz się w sztuczny śnieg w sprayu i udekoruj nim okienną szybę przy ramach lub wykonaj wzór bliżej środka okna za pomocą specjalnych, szablonów z zimowymi motywami. Dekoracje zimowe na okna to także piękne zawieszki, lampki i białe lub srebrzyste naklejki.

Kolory królowej śniegu

Wybierając dekoracje zimowe, trzymaj się odpowiedniej palety barw. Jakie są kolory zimy? To oczywiście wszystkie odcienie bieli i szarości. Jednak chcąc wizualnie ocieplić Twoje mieszkanie zimą – postaw na naturalne, głębokie barwy brązu, czerwieni, zieleni, złota i srebra. Dwa ostatnie kolory najlepiej sprawdzą się jednak do drobnych akcentów dekoracyjnych (np. ramy obrazów, figurki, wazony, ozdobne hafty na tkaninach).

Życzymy powodzenia w tworzeniu zimowych aranżacji!

Udostępnij: