Wejście do domu jest jego wizytówką. Ma ogromny wpływ na pierwsze wrażenie, jakie budynek robi na gościach. Warto więc zadbać o to, aby wyglądało doskonale. Jak zaaranżować wejście do domu? Przedstawiamy ciekawe pomysły i inspiracje!

Wejście do domu to wizytówka budynku

Nie ulega wątpliwości, że wejście do domu pełni funkcję reprezentacyjną. Drzwi oraz otoczenie posesji od razu rzucają się w oczy przechodniów czy odwiedzających. Jednocześnie stanowią nijako „przedsmak” tego, co znajduje się we wnętrzu budynku. Aranżacja wejścia do domu powinna być więc dokładnie przemyślana oraz zgodna z pomysłem na wystrój. Jeśli wybrało się styl industrialny, nie można urządzić frontu w klimacie rustykalnym czy glamour. Trzeba mieć jeden pomysł na wejście do domu i aranżację wnętrza.

Jak zaaranżować wejście do domu?

Wejście do domu powinno być reprezentacyjne, estetyczne i chwytające za oko. Ale niekoniecznie przesadzone – wystarczy zadbać o dosłownie kilka szczegółów, dzięki którym nabierze wyjątkowego charakteru. W aranżacji takiego miejsca świetnie sprawdzi się użycie betonu, kamienia, szkła i drewna, a także sięgnięcie po różnego rodzaju elementy dekoracyjne i roślinność.

Pomysły na wejście do domu – jak je wykończyć

1. Minimalistyczne wejście do domu

Ostatnio wiele osób decyduje się na minimalistyczne wejście do domu. Inspiracje z internetu czy katalogów nie pozostawiają wątpliwości, że to najgorętszy trend sezonu. Pełno w nich aranżacji zdominowanych przez surowy beton – prostych, a jednocześnie niezwykle efektownych. Zazwyczaj płyty z tego surowca zdobią posadzkę oraz schody, niekiedy także ścieżkę prowadzącą do budynku. Drzwi natomiast wykonane są z szarego tworzywa lub drewna. Jednak minimalistyczne jest nie tylko wykończenie wejścia do domu. Roślinność również ma subtelny charakter. Najczęściej stawia się na trawy w betonowych donicach.

Chcesz zaaranżować wejście do domu? Aranżacje z betonu wpasowują się w Twój gust? Koniecznie zapoznaj się z ofertą Modern Conrete. Mamy na sprzedaż płyty elewacyjne, schody i okładziny stopni, a także donice z betonu architektonicznego. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

2. Industrialne wejście do domu

Nowoczesne wejście do domu nie musi wcale ograniczać się do samego betonu. Do wyboru jest także wiele innych, ciekawych pomysłów na aranżację. Jeden z nich opiera się na wykorzystaniu szkła, w którym montuje się drewniane drzwi. Czasami do tego dochodzą elementy z metalu. A na posadzce ląduje oczywiście beton architektoniczny w formie płyt. Taka zabudowa wejścia do domu to styl industrialny w czystej postaci. Niemniej nawet jego można trochę ożywić, sięgając po roślinność. Świetnie będą wyglądały zwłaszcza niewielkie drzewka posadzone na podkładzie z kamieni, biegnące wzdłuż ściany wejściowej. Dekoracji już natomiast raczej nie potrzeba. Klimat starych fabryk lubi oszczędność.

3. Rustykalne wejście do domu

Rustykalny pomysł na wejście do domu pozwala podejść do tematu z nieco innej perspektywy. Tutaj można nieco popuścić wodze fantazji, jednocześnie nie odchodząc daleko od minimalizmu. Wystarczy postawić na elementy w stonowanych kolorach, które zamiast razić po oczach, stworzą harmonijną całość. Dobrym pomysłem jest na przykład wykonanie części frontowej oraz filarów budynku z piaskowca o złotawym, ciepłym odcieniu. Do niego świetnie będą pasowały drewniane, dębowe drzwi wejściowe. Aby aranżacja miała spójny charakter, nie można zapomnieć o ścieżce. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza taka zrobiona z drobnych kamyczków, z posadzonymi kępami traw ozdobnych po obydwu stronach.

A może bardziej tradycyjnie?

Weranda jest pierwszym, co przychodzi na myśl, gdy mowa o rustykalnym wejściu do domu. Wiele osób może myśleć, że jest to o krok za daleko, ale gdy podejdzie się do aranżacji z głową oraz wyczuciem smaku – niekoniecznie musi tak być. Jeśli postawi się na drewniane meble, lniane poduszki, klimatyczne lampiony i dużą ilość roślin, całość aranżacji może prezentować się naprawdę ciekawie. Trzeba także pamiętać o funkcjonalności takiego rozwiązania. W końcu decydując się na werandę, zyskuje się dodatkowe pomieszczenie w domu.

Jeśli szukasz inspiracji na wykończenie elewacji, koniecznie zapoznaj się z naszymi artykułami „Modne elewacje domów 2022” i „Ciekawe pomysły na wykończenie elewacji betonem i kamieniem”.