Strona główna » Sypialnia w stylu industrialnym – piękno zamknięte w minimalizmie

Sypialnia w stylu industrialnym – piękno zamknięte w minimalizmie

23 sierpnia, 2023

[et_pb_section fb_built=”1″ admin_label=”section” _builder_version=”3.22″][et_pb_row admin_label=”row” _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text admin_label=”Tekst” _builder_version=”4.9.4″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” hover_enabled=”0″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” sticky_enabled=”0″]

W XVIII wieku krajobrazem dużych miast zawładnęły ogromne fabryki. Powstawały one w duchu minimalizmu i oszczędności w formie i materiale. Kiedy zaczęły upadać, latami straszyły swoimi opuszczonymi murami, aż w końcu stały się symbolem luksusu i ogromnego pożądania. Właśnie w takich miejscach narodził się styl industrialny, który wielkimi krokami wkroczył kilka lat temu do Polski i zawładnął sercami ludzi poszukujących wolności i otwartych przestrzeni.

Styl industrialny – podstawowe zasady

Przemysłowa koncepcja opiera się głównie na dużych otwartych przestrzeniach – z trudem szukać tutaj ścian działowych, oddzielających każde z pomieszczeń. Istotną kwestią są ogromne okna, które nasłoneczniają całe wnętrze i nie ukrywają go przed światem zewnętrznym. Ściany odrapane do gołej cegły, betonowa wylewka na podłodze, nikła ilość farby – to standardowe wykończenie stylu industrialnego. Przedmioty, które z pozoru wydają się starymi gratami, dostają nowe życie i spełniają użytkowe funkcje. Minimalizm, prostota, niewielka ilość materiałów i elementów dekoracyjnych to główne cechy, które powinno posiadać pomieszczenie aspirujące do bycia industrialnym.

sypialnia w stylu industrialnym

Sypialnia w stylu industrialnym z zastosowaniem betonu architektonicznego

Styl industrialny w sypialni – minimalizm i prostota

Tak naprawdę największą ozdobą, jeśli marzy nam się sypialnia w stylu industrialnym, są ściany – to one same powinny stanowić główną dekorację wnętrza i być fundamentem tego stylu w Twoim domu. Jeśli Twoje mieszkanie znajduje się w pofabrycznym budynku, wystarczy że zostawisz goły beton i cegłę. Jeśli w pokoju widać przebiegające rury wentylacyjne i wiązki elektryczne, absolutnie ich niczym nie zasłaniaj, one same w sobie dodają charakteru pomieszczeniu.Typowa industrialna sypialnia tak właśnie powinna wyglądać.

Więcej pracy nad upiększeniem swojego wnętrza będziesz mieć, jeśli Twoje mieszkanie znajduje się w budynku, które nie ma nic wspólnego ze stylem industrialnym, ale nawet w takim można stworzyć prawdziwie fabryczny klimat. Na ścianach połóż beton architektoniczny – płyty betonowe dodadzą surowości pomieszczeniu. Sypialnia industrialna może zostać wyłożona cegłą na jednej ze ścian, resztę pomaluj na jasne kolory – biel i odcienie szarości to barwy, które będą współgrały z tym stylem. Szczególnie szary beton architektoniczny w sypialni będzie doskonale wyglądał połączony z bielą na ścianie. Jeśli zależy Ci na jakimś kolorze, pomaluj jedną z powierzchni kolorem przypominającym cegłę, to trochę ociepli pokój, ale nie wpłynie na jakość wykończenia. Na podłodze połóż drewniane deski, betonowe płyty, możesz też pozostawić surową wylewkę – to wszystko idealnie wkomponuje się w przemysłowy klimat. Tak urządzona sypialnia industrialna nie tylko olśni Twoich gości, ale również sprawi, że przyjemnie będzie się w niej odpoczywać i zasypiać.

Industrialne meble w Twojej sypialni

Fabryczne ściany wykończone cegłą i betonem architektonicznym nie uczynią z pomieszczenia sypialni – potrzebne do tego są jeszcze meble. Sypialnia w stylu industrialnym nie powinna być zagracona wieloma szafami i półeczkami, ale zadbaj o to, aby wszystkie meble były duże, szczególnie jeśli Twoja sypialnia ma spory metraż. Styl industrialny uwielbia stare meble, które noszą na sobie ślad pędzącego czasu. Poszukaj metalowych, odrapanych szafek warsztatowych, starych regałów, łóżka z podniszczoną strukturą drewna – te wszystkie elementy doskonale wkomponują się w styl industrialny w sypialni.

dodatki do sypialni industrialnej

Industrialna lampa z żarówką “Edisona”

Dodatki w sypialni w przemysłowym stylu

Ta konwencja estetyki nie potrzebuje żadnych dodatków, które wzmocniły by jej wyraz, w końcu charakter fabryczny idzie w zgodzie z minimalizmem. Ważnymi elementami natomiast są lampy, zadbaj o to, aby były wprost wyciągnięte z fabryki – duże, stalowe albo emaliowane podkreślą charakter Twojego wnętrza. Na ścianach powieś obraz lub inny dekoracyjny element, ale pamiętaj, że one same w sobie mają być dekoracją. Poszczególne elementy wykorzystywane w stylu przemysłowym przypominają zbiór starych gratów do wyrzucenia. Dopiero, kiedy połączy się je w całość, wkomponuje w odpowiednio surowe pomieszczenia, nabierają swoich walorów estetycznych. Nie tylko w wolności ducha, którą czuć w każdym kącie przemysłowych wnętrz, można się zakochać. Nadawanie nowego życia starym, bezużytecznym przedmiotom będzie tym, co najbardziej złapie Cię za serce w stylu industrialnym. A industrialna sypialnia urządzona zgodnie z powyższymi wskazówkami będzie Twoim powodem do dumy.

Może Cię również zainteresować: mieszkanie w stylu industrialnym

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Tekst” _builder_version=”4.9.4″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” hover_enabled=”0″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” sticky_enabled=”0″]

Nasza realizacja sypialni w stylu industrialnym z wykorzystaniem płyt z betonu architektonicznego

[/et_pb_text][et_pb_image src=”https://www.modernconcrete.pl/wp-content/uploads/2017/01/oferta-img-3.jpg” alt=”sypialnia industrialna” align_tablet=”center” align_last_edited=”on|desktop” admin_label=”Obraz” _builder_version=”3.23″ animation_style=”slide” animation_direction=”left” animation_duration=”500ms” animation_intensity_slide=”10%” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” animation=”left” sticky=”off” always_center_on_mobile=”on”] 
[/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Udostępnij: