Strona główna » Podsumowanie roku 2021: trendy wnętrzarskie

Podsumowanie roku 2021: trendy wnętrzarskie

23 sierpnia, 2023

Trendy we wnętrzach zmieniają się z roku na rok. Architekci proponują nam coraz to nowe rozwiązania, które możemy wprowadzić do swoich domów czy mieszkań. Jakie aranżacje wnętrz były najbardziej na topie w 2021 roku? Przedstawiamy autorskie podsumowanie.

1. Abstrakcyjne grafiki

Trendy w aranżacji wnętrz w roku 2021 zdominowane były przez abstrakcyjne grafiki utrzymane w stonowanych kolorach. Inspirowano się twórczością takich twórców jak Picasso, Miro i Matisse czy Magritte. Obrazy przedstawiały twarze i sylwetki ludzi, a konkretnie ich kontury niedbale narysowane cienką kreską. Oprawiano je zazwyczaj w minimalistyczne ramki. Co ciekawe, aranżacje wnętrz w roku 2021 wykorzystywały abstrakcyjne grafiki nie tylko na ścianach. Mogliśmy zobaczyć je również na poduszkach, naczyniach czy dywanach.

2. Opływowe kształty

Aranżacje wnętrz w roku 2021pełne były nowatorskich rozwiązań. Pojawiły się meble o zaokrąglonych kształtach, z wyglądu przypominające… miękkie chmurki. Takie sofy i fotele najczęściej występowały w wersji tapicerowanej –aksamitem, sztruksem czy wełną. Opływowość dotyczyła również stolików, szaf, komód i przedmiotów dekoracyjnych. Prawdziwym hitem aranżacyjnym były jednak zaokrąglone lustra, nawiązujące stylem do lat 70.

3. Stonowane kolory

Jakie jeszcze byłytrendy w aranżacji wnętrz w roku 2021? Przede wszystkim stonowane kolory: biele, beże, brązy, szarości, a także wyblakłe zielenie i czerwienie. Inspiracje czerpano z natury – w paletach barw nawiązywano do piasku, skał, mgły, ziemi, roślin, czy zachodzącego słońca. Dzięki stonowanym, jasnym kolorom aranżacje wnętrz w roku 2021 były wyjątkowo spokojne i harmonijne, wręcz zapraszające do relaksu.

4. Naturalne materiały

Naturalność opanowała trendy 2021 we wnętrzach i dotyczyła nie tylko palet kolorystycznych, ale także materiałów.Minione 12 miesięcy należało przede wszystkim do drewna, wikliny, kamienia oraz bambusa. Projektanci szczególnie upodobali sobie meble w rustykalnym stylu, wykonane zniepomalowanych surowców. Modne wnętrza w roku 2021pełne były również plecionek. Sięgano po ażurowe krzesła, stoliki, konsole, fotele i zagłówki, charakterystyczne dla klimatu boho.

5. Minimalizm

Minimalizm to nurt zapoczątkowany w latach 60., który w 2021 roku wrócił do łask. Jego zastosowanie we wnętrzach opiera się na oszczędnej, pozbawionej dekoracji stylistyce oraz harmonijnej, uporządkowanej przestrzeni. Choć mogłoby się wydawać, że urządzenie minimalistycznego mieszkania jest niezwykle proste, w praktyce jest wręcz odwrotnie. Trzeba zwracać uwagę na każdy detal, wykorzystane materiały i surowce oraz funkcjonalność wyposażenia. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat minimalizmu? Koniecznie sprawdź nasz ostatni artykuł.

6. Ekologia

Trendy w aranżacji wnętrz 2021 odnosiły się do natury, a co za tym idzie, także ekologii. W ostatnich 12 miesiącach bardzo popularne były zwłaszcza meble i dodatki z bioplastiku, czyli tworzywa sztucznego wyprodukowanego z roślin, które ulega łatwemu rozkładowi. Szczególnym powodzeniem wśród amatorów designu cieszyły się także meblepochodzące z recyklingu orazwykonane samodzielnie, np.z palet.

7. Beton

Modne wnętrza w roku 2021 nawiązywały do stylu industrialnego, wzorującego się na starych pomieszczeniach przemysłowych. Surowy beton w aranżacji pojawił się na ścianach, podłogach czy okładzinach schodów, ale nie tylko. W magazynach branżowych mogliśmy zobaczyć między innymi stoliki, donice czy świeczniki wykonane z tego surowca.

Ponadczasowy beton architektoniczny

trendy w aranżacji wnętrz w roku 2021Beton jest niezwykle efektowny i uniwersalny w aranżacji, dlatego z pewnością będzie modny jeszcze przez wiele lat. Jeśli chcesz wprowadzić go do swojego wnętrza, skorzystaj z pomocy Modern Concrete. Zajmujemy się profesjonalnym wykonaniem elementów z betonu architektonicznego: płyt ściennych wewnętrznych i elewacyjnych oraz okładzin na schody. Na życzenie klienta realizujemy również indywidualne zamówienia, w tym małą architekturę z betonu. Zobacz też nasze przykładowe realizacje.

Udostępnij: