Strona główna » Nowoczesne oświetlenie, czyli lampy z betonu

Nowoczesne oświetlenie, czyli lampy z betonu

23 sierpnia, 2023

Choć beton to materiał kojarzony przede wszystkim z budownictwem, od jakiegoś czasu pojawia się także we wnętrzach. Wykorzystuje się go na ścianach, podłodze i schodach, a nawet meblach czy dodatkach. Ostatnio na popularności zyskuje zwłaszcza oświetlenie z betonu – proste i minimalistyczne. W jakich aranżacjach sprawdzi się najlepiej lampa betonowa? Z czym ją połączyć, gdzie postawić lub powiesić? W artykule odpowiemy na wszystkie te pytania!

Lampa betonowa – do jakich pomieszczeń?

Lampa betonowa to najnowszy trend wnętrzarski, który będzie świetnie wyglądał praktycznie w każdym pomieszczeniu. Na rynku znajdziemy różne modele takiego oświetlenia, dlatego dopasowanie ich do potrzeb wybranej przestrzeni nie powinno stanowić problemu. Producenci oferują między innymi lampy wiszące wykonane z betonu, wprost stworzone do tego, aby ozdobić nimi salon. W sklepach pełno jest także różnego rodzaju betonowych kinkietów, odpowiednich do łazienki, kuchni czy przedpokoju. Stojąca lampa z betonu architektonicznego sprawdzić się może natomiast w sypialni lub jadalni.

Decydując się na oświetlenie utrzymane w surowym klimacie, mamy do wyboru kilka różnych podejść wnętrzarskich. Lampa betonowa świetnie odnajdzie się bowiem nie tylko w klimacie industrialnym, ale także wielu innych. Poniżej przedstawiamy ciekawe pomysły na aranżacje oświetlenia z betonu!

Surowe oświetlenie w klimacie industrialnym

Nie ulega wątpliwości, że lampa z betonu architektonicznego doskonale wpasuje się w styl industrialny. W końcu surowość, prostota i minimalizm są charakterystyczne dla tego podejścia wnętrzarskiego. Jeśli chcemy wprowadzić do swojego mieszkania klimat starych fabryk, dobrym wyborem będzie lampa sufitowa betonowa, która świetnie sprawdzi się jako centralna ozdoba salonu. Wówczas warto postawić na model zawieszony na długim łańcuchu lub pasku. W przemysłowej aranżacji pomocne okazać się mogą także pojedyncze żarówki obudowane betonem. Taki rodzaj oświetlenia doskonale sprawdzi się zamocowany nad lustrem w łazience, najlepiej w towarzystwie czarnej armatury.

Lampa z betonu architektonicznego a styl minimalistyczny

Lampa betonowa ma prosty design, dlatego możemy ją wykorzystać również w mieszkaniu urządzonym w stylu minimalistycznym. Jest to podejście wnętrzarskie, które cechuje oszczędność form, funkcjonalność oraz brak dekoracji. Decydując się na nie, powinniśmy postawić na dyskretne oświetlenie wykonane z betonu. Doskonałym rozwiązaniem do salonu będzie lampa montowana bezpośrednio na suficie o okrągłym kształcie. W przypadku sypialni sprawdzi się natomiast oświetlenie na stolik nocny, najlepiej takie z materiałowym kloszem, który zrównoważy surowość podstawy.

Betonowe oświetlenie w naturalnych aranżacjach

Oświetlenie ściany z betonu Wnętrza utrzymane w naturalnym stylu są obecnie bardzo na topie. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że betonowa lampa się w nich nie odnajdzie, w praktyce jest zupełnie inaczej. Jej stonowany odcień szarości doskonale będzie współgrał z drewnianymi elementami, lnianymi tkaninami i kolorami ziemi, charakterystycznymi dla tego podejścia wnętrzarskiego. Chcąc wprowadzić do swojego mieszkania naturalne klimaty, powinniśmy postawić na betonową lamę do salonu o opływowym kształcie. W ekologicznej aranżacji świetnie sprawdzi się również betonowa lampa nad stół, ale na dyskretnej zawieszce z wikliny lub rattanu. Jeśli chcemy urządzić mieszkanie w zgodzie z naturą, ciekawym pomysłem jest wykorzystanie donic wykonanych z betonu architektonicznego. Ich realizacją zajmuje się nasza firma – Modern Conrete. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w zakładce „Mała architektura z betonu”.

Oświetlenie ściany z betonu

Betonowa lampa doskonale będzie wyglądała na tle ściany wykonanej z tego samego surowca. Aby uzyskać ciekawy efekt aranżacyjny, warto dodatkowo ją wyeksponować. Decydując się na oświetlenie ściany z betonu, najlepiej sięgnąć po niewielkie kinkiety. Zawieszone w kilku punktach na suficie stworzą nastrojowy klimat i zwrócą uwagę na modny wystrój. O tym, jak ważna jest rola światła w mieszkaniu i dlaczego warto poświęcić mu więcej uwagi podczas projektowania przestrzeni, pisaliśmy w tym artykule. Więcej ciekawych pomysłów na nowoczesne lampy do salonu u można natomiast znaleźć tutaj.

Udostępnij: