Strona główna » Minimalistyczne stoliki kawowe

Minimalistyczne stoliki kawowe

23 sierpnia, 2023

Minimalistyczne stoliki kawowe to trend ostatnich miesięcy. Jeśli chcesz wprowadzić je do swojego wnętrza, postaw na te wykonane z betonu, drewna, metalu, marmuru lub szkła. Są niezwykle efektowne, a do tego proste w aranżacji.

Stolik kawowy w nowoczesnym wnętrzu

Stolik kawowy powinien się znaleźć w każdym pokoju dziennym. Pełni szereg praktycznych funkcji: można na nim podać gościom herbatę lub kawę, zagrać w grę planszową ze znajomymi, czy położyć ulubione przekąski podczas wieczoru filmowego. Ten mebel to jednak nie tylko użyteczny przedmiot, ale przede wszystkim stylowa dekoracja wnętrza. Jaki stolik kawowy wybrać do swojego mieszkania? W tym sezonie na topie są zwłaszcza minimalistyczne stoliki, wykonane z takich surowców jak marmur, drewno, metal, szkło czy beton. Przedstawimy przegląd ich najmodniejszych modeli.

Jaki stolik kawowy wybrać? Minimalistyczny!

Modne stoliki kawowe w tym sezonie mogą być wykonane z różnych materiałów, ale jest jeden warunek – mają być proste i minimalistyczne. Zobacz, jakie modele takich mebli cieszą się największym powodzeniem.

1. Minimalistyczny stolik kawowy z betonu

Jaki stolik kawowy jest obecnie najbardziej trendy? Odpowiedź brzmi: betonowy! Stoliki wykonane z betonu coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Projektanci upodobali sobie przede wszystkim minimalistyczne modele o geometrycznych kształtach: prostokątne, kwadratowe, okrągłe i owalne. Modne stoliki kawowe do salonu mogą być w całości zrobione z betonu lub zawierać dodatkowo elementy metalowe, szklane lub drewniane. Realizacją projektów betonowych mebli na indywidualne zamówienie zajmuje się Modern Conrete. Na życzenie klienta wykonamy minimalistyczny stolik kawowy w każdym kształcie i rozmiarze. Zobacz nasze przykładowe realizacje.

2. Drewniane stoliki do stylowego salonu

Naturalne materiały, takie jak drewno są na topie w tym sezonie. Dotyczy to także stolików kawowych. Wśród modnych aktualnie modeli znajdziemy zarówno te z surowego drewna, jak i szlifowane. To, które z nich wybierzemy, zależy od charakteru, który chcemy nadać naszej przestrzeni. Modne stoliki kawowez surowych desek sprawdzą się przede wszystkim we wnętrzach w klimacie skandynawskim, loftowym czy minimalistycznym. Modele o gładkiej powierzchni będą natomiastpasować do aranżacji w stylu klasycznym i nowoczesnym.

3. Metalowy stolik kawowy – prosty i minimalistyczny

Minimalistyczny stolik kawowy z metalu to trend ostatnich miesięcy. W nowoczesnych aranżacjach wnętrz pojawia się najczęściej w kolorze czarnym. Jeśli chcesz kupić do swojego mieszkania metalowy stolik kawowy, postaw na ten o prostokątnych nogach – prezentuje się niezwykle elegancko. Ciekawym pomysłem będzie także stolik wykonany z połączenia metalu i szkła, który sam w sobie stanowi stylową dekorację przestrzeni.

4. Modne stoliki kawowe z marmuru

Chcesz modnie urządzić swoje mieszkanie? Postaw na marmurowy stolik kawowy! Aranżacje tego mebla można teraz zobaczyć praktycznie w każdym magazynie wnętrzarskim. Na topie są zwłaszcza stoliki kawowe z marmurowym blatem o okrągłym lub prostokątnym kształcie oraz metalowymi nogami. Jeśli chodzi o kolorystykę, panuje zupełna dowolność. Choć w projektach wnętrz najczęściej pojawia się marmur w odcieniach bieli, beżu i czerni,modne stoliki kawowe to także te różowe, bordowe, zielone czy fioletowe.

5. Nowoczesny, szklany stolik w pokoju dziennym

Minimalistyczny stolik kawowyZastanawiasz się, jaki stolik kawowy jest trendy w tym sezonie? Koniecznie zwróć uwagę na modele wykonane w całości ze szkła. Modne są zarówno minimalistyczne ławy zakończone delikatnymi stopkami, jak i stoliki na wysokich nogach o okrągłym lub kwadratowym blacie. Niewątpliwą zaletą szklanych mebli jest ich uniwersalność aranżacji. Stoliki kawowe wykonane ze szkła pasują praktycznie do każdego klimatu wnętrzarskiego: klasycznego, nowoczesnego, industrialnego czy skandynawskiego. Ze względu na swoją prostą formę doskonale odnajdują się również w stylu minimalistycznym. Więcej na temat tej estetyki aranżowania wnętrz pisaliśmy w tym artykule.

Udostępnij: