Strona główna » Jak urządzić biuro w stylu industrialnym?

Jak urządzić biuro w stylu industrialnym?

23 sierpnia, 2023

Styl industrialny to świetny pomysł na aranżację przestrzeni biurowej. Planując wystrój w tym klimacie, trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Czym powinno się kierować podczas urządzania industrialnego biura? Przedstawiamy praktyczne wskazówki.

Wystrój industrialny w biurze

Styl industrialny zyskuje na popularności w ostatnich latach. Jest prosty i minimalistyczny, dlatego znajduje zastosowanie w wielu rodzajach budynków. Możemy go spotkać w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, lokalach publicznych, a nawet pomieszczeniach biurowych. Biuro w stylu industrialnym to świetne rozwiązanie dla nowoczesnych firm. Umożliwia swobodną komunikację i pracę w grupie, a przy tym daje satysfakcję z przebywania w designerskim otoczeniu. Aby aranżacja biura w stylu industrialnym zapewniała komfortowe warunki pracy, powinna spełniać kilka podstawowych założeń dotyczących materiałów, kolorów oraz mebli, a także rozplanowania pomieszczeń. Jak zatem wprowadzić wystrój industrialny w biurze? Na co zwrócić uwagę, jeśli chodzi o kwestie ergonomii? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tekście poniżej. Jeśli natomiast pracujesz zdalnie i chcesz urządzić biuro w stylu industrialnym w swoim mieszkaniu, zapraszamy do zapoznania się z tym artykułem.

Jak urządzić biuro w stylu industrialnym?

Industrialna aranżacja biura powinna opierać się na kilku podstawowych założeniach. Zasadniczym z nich jest przestrzeń – powinna być jak największa, pozbawiona ścianek działowych oraz zbędnych dodatków. Decydując się na industrialny styl wnętrzarski, warto postawić na wysokie sufity, duże okna i odsłonięte elementy instalacji budynku, które nadadzą powierzchni charakterystycznego, surowego klimatu. Równie ważne jest wykorzystywanie odpowiednich materiałów, ponieważ biuro industrialne opiera się na przemysłowych surowcach, takich jak cegła, metal, drewno i beton. Aranżacja przestrzeni biurowej z betonu architektonicznego to bardzo popularna w ostatnim czasie koncepcja. Firmy coraz częściej decydują się na płyty betonowe, ponieważ są niezwykle łatwe w montażu, czyszczeniu i konserwacji. Do tego prezentują się niezwykle efektownie, przyciągając wzrok niemal od razu po wejściu do pomieszczenia. Jeśli chcesz wprowadzić beton w biurze, zapoznaj się z ofertą Modern Concrete (ściany wewnętrzne). Mamy na sprzedaż płyty betonowe w szerokiej gamie kolorystycznej i o różnych fakturach, dlatego bez problemu znajdziesz idealne rozwiązanie dla siebie.

Industrialne biuro a kolorystyka

Biuro w stylu industrialnym powinno zostać zaprojektowane nie tylko pod kątem materiałów, ale także kolorystyki. Podstawowe barwy wykorzystywane w tego rodzaju wnętrzach to szarość, biel i czerń. Jako że są bardzo stonowane, można przełamać je bardziej wyrazistym akcentem kolorystycznym. Trzeba mieć jednak na uwadze, że wystrój industrialny w biurze nie lubi przesady, a zbyt duża ilość barw w pomieszczeniu jest sprzeczna z jego minimalistycznym podejściem. W lokalach biurowych nawiązujących klimatem do starych fabryk bardzo dobrze będą wyglądały intensywne kolory: czerwień, pomarańcz, czy żółć. Należy natomiast unikać pastelowych odcieni, np. błękitów, czy fioletów, ponieważ nie współgrają z industrialną koncepcją urządzania przestrzeni. Kolorystyczna aranżacja biura w przemysłowym stylu to nie lada wyzwanie. Wiele osób zastanawia się, jak połączyć ceglane elementy z resztą wyposażenia lub szuka inspiracji na dopasowanie szarych płyt betonowych do koloru pozostałych ścian. Jeśli szukasz ciekawych pomysłów na modne zestawienia kolorystyczne w stylu industrialnym, zajrzyj do tego artykułu.

Biurowe meble industrialne

Aranżacja biura w stylu industrialnym to także dobór odpowiednich mebli. Elementy wyposażenia zgodne z tą koncepcją urządzania przestrzeni powinny być proste i minimalistyczne, a do tego wykonane z określonych materiałów. Do najczęściej wykorzystywanych surowców w przemysłowych wnętrach zaliczamy metal, drewno, szkło oraz beton. Decydując się na wystrój industrialny w biurze, możesz postawić np. na drewniane biurka z metalowymi elementami, betonowe ławki czy charakterystyczne dla tego stylu surowe oświetlenie. Aby zapewnić swoim pracownikom komfortowe warunki pracy, koniecznie zwróć uwagę na kwestie ergonomii. Ich stanowiska powinny być usytuowane w odpowiedniej odległości względem siebie, a także okien, gdyż zbyt duża ilość światła słonecznego może przeszkadzać w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Udostępnij: