Wiosną nie tylko przyroda budzi się do życia, ale także my sami. Możemy to wykorzystać, aby wprowadzić zmiany w swoim domu. Nie muszą być skomplikowane – wystarczy mieć ciekawy pomysł na wystrój wnętrz i odrobinę fantazji. Jak odświeżyć mieszkanie na wiosnę? Podpowiadamy!

Wiosenne porządki – mała, wielka metamorfoza

Zima jest specyficznym okresem w roku. Dni są długie, noce krótkie, a nam brakuje motywacji do działania, dlatego z utęsknieniem czekamy na przyjście cieplejszych dni. Gdy nastaje wiosna, czujemy przypływ energii i chcemy jakoś nawiązać do tego w swoim otoczeniu. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest metamorfoza wnętrza.

Jaka zmiana wystroju mieszkania wniesie do niego powiew świeżości? Oczywiście wiosenne porządki! Mowa tutaj zarówno o sprzątaniu i myciu wszystkich zakamarków w domu, jak i pozbyciu się niepotrzebnych rzeczy gromadzonych przez lata. Przedmioty, które posłużą jeszcze komuś innemu, najlepiej sprzedać, a pozostałe wyrzucić. W ich miejsce można postawić coś zupełnie nowego, związanego z nadejściem nowej pory roku – wazon ze świeżymi kwiatami będzie jak znalazł!

Nowy wystrój mieszkania, czyli przemeblowanie

Wiosenna renowacja domu wcale nie musi być wielkim, kosztownym przedsięwzięciem. Czasem wystarczy zrobić małe przemeblowanie, aby zupełnie odmienić wystrój mieszkania. W tym celu możemy zdać się na własną fantazję lub sięgnąć po modne w ostatnim czasie koncepcje aranżacyjne. Najpopularniejsza z nich polega na ustawieniu mebli wokół jednego, centralnego punktu w pomieszczeniu, np. stołu, narożnika, obrazu i pozostawieniu wolnej przestrzeni dookoła. Od razu będzie się przyjemniej mieszkało!

Więcej koloru na ścianach – wiosenna renowacja domu

Renowacja mieszkania na wiosnę może przybrać także formę niewielkiego remontu. Przemalowanie ścian na nowy kolor z pewnością wprowadzi do wnętrza pozytywną atmosferę. Pamiętajmy jednak, że przesada nie będzie tutaj dobrym pomysłem. Najlepiej postawić na uniwersalne barwy, stanowiące tło dla wiosennych, energicznych dekoracji czy dodatków. Klasyczna biel może niekoniecznie się sprawdzi, ale jasny beż i pastelowe odcienie już jak najbardziej tak. Jeśli mamy ochotę na bardziej odważne kolory, np. słoneczną żółć czy trawiastą zieleń, nic nie stoi na przeszkodzie, aby je wykorzystać, lecz tylko na jednej ścianie. Inaczej istnieje ryzyko, że aranżacja stanie się chaotyczna.

Kolorowe tekstylia i dodatki na wiosnę

Nowy wystrój mieszkaniaGdy zrobi się ciepło, warto pomyśleć o wprowadzeniu zmian w pokoju dziennym. Jak odświeżyć salon na wiosnę? Między innymi dzięki tekstyliom w subtelnych kolorach – błękitnym, bladożółtym, jasnozielonym lub bardziej wyrazistych barwach – żółtym, zielonym, a nawet pomarańczowym. Poduszki, pledy, koce czy zasłony będą również świetnie wyglądały ozdobione wzorami kwiatowymi, oczywiście o ile wpisują się one w naszą wizję na renowację domu. Wiosenna zmiana wystroju salonu powinna być spójna z meblami i dodatkami, które znajdują się w pozostałych pomieszczeniach w mieszkaniu.

Renowacja domu na wiosnę nie byłaby kompletna bez klimatycznych dodatków. Podstawą jest oczywiście wazon na świeże, najlepiej zerwane prosto z ogrodu kwiaty. Kolejny ważny element to dyfuzor zapachowy, roztaczający woń świeżo skoszonej trawy lub innego przyjemnego aromatu. W tym celu możemy również wykorzystać świecę, postawioną na podstawce, zdobionej np. florystycznymi emblematami.

Jak odświeżyć mieszkanie na wiosnę?

Chcąc odświeżyć swoje wnętrze z okazji nadejścia wiosny, możemy pokusić się o coś więcej niż samo przemalowanie ścian. W ostatnim czasie bardzo modnym pomysłem na renowację domu są płyty ścienne betonowe wewnętrzne. Ich montaż nie jest specjalnie skomplikowany, za to efekt przechodzi wszelkie oczekiwania. Jako że mają szary kolor, najlepiej połączyć je z dużymi roślinami doniczkowymi, tworząc aranżację w stylu naturalnym. Wówczas zmiana wystroju mieszkania nabierze bardziej wiosennego charakteru.

Produkcją płyt wykonanych z betonu architektonicznego zajmuje się właśnie Modern Conrete. Posiadamy wiele lat doświadczenia w tym zakresie, dlatego oferujemy klientom produkty o wysokich walorach estetycznych, które doskonale wpasują się do każdego rodzaju wnętrza. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi przykładowymi realizacjami.