Strona główna » Designerskie dodatki do domu i gadżety, które musisz mieć!

Designerskie dodatki do domu i gadżety, które musisz mieć!

23 sierpnia, 2023

„Dom” dla każdego jest czymś nieco innym. Dla jednych to po prostu budynek, w którym spędza się większą część swojego życia, dla innych to rodzina i ładunek emocjonalny. Jeszcze inni traktują go, jako miejsce wypoczynku, spokoju i oazę pozwalającą odciąć się od świata, a designerskie wyposażenie wnętrz pomaga w osiągnięciu takiego rezultatu.

Niezależnie od tego, jak podchodzimy do tych czterech ścian i dachu, dom nigdy nie jest surową przestrzenią bez żadnych ozdób. Nawet najbardziej ascetyczny wystrój, gdzie mieszkanie to ściany z betonu, okno, łóżko, szafa, krzesło i jakieś biurko, nie są pozbawione drobnych akcentów umilających życie. Przygotowaliśmy propozycje na designerskie dodatki, które uatrakcyjnią wnętrze domu lub mieszkania i sprawią, że Twoja przestrzeń życiowa będzie korzystała z zasad Feng Shui, przez co stanie się jeszcze przytulniejsza.

Designerskie wyposażenie wnętrz nie musi być drogie

Słysząc słowo „designerskie” zazwyczaj kojarzą nam się horrendalnie drogie i niekoniecznie ładne produkty, za to modne i uchodzące za „trendy”. Oczywiście może tak być, ale nie musi. Bez problemu można wyłuskać prawdziwe, aranżacyjne perełki w niedrogich cenach i nieocierające się o kicz.

Modne i praktyczne dodatki do domu

designerskie wyposażenie wnętrzKierując się zasadami dobrej aranżacji, warto pamiętać o tym, że dobre dodatki powinny spełniać równocześnie funkcję ozdobną i praktyczną. Przedmiot, który jest ozdobą tylko dla ozdoby (innymi słowy sztuka dla sztuki) bardzo szybko stanie się zajmującym miejsce gratem. Prędzej lub później pokryje go kurz i odejdzie gdzieś w zapomnienie w czeluściach szafy, w półce pod stertą papierów, albo stanie się kolejnym elementem zbioru figurek, zabawek czy pamiątek. Naszym zdaniem, modne designerskie dodatki do wnętrz są przede wszystkim praktyczne.

Takim rekwizytem, który sprawdzi się w każdym domu, ale zwłaszcza w tych urządzonych w stylu industrialnym czy loftowym, w których aranżacja oparta jest o połączenie betonu architektonicznego, cegły, metalu i szkła, świetnie sprawdzą się meble modułowe wykonywane na wymiar lub z gotowych modułów, które można składać jak klocki Lego. Takie meble modułowe nie dość, że wyglądają szałowo, to jeszcze są niezwykle praktyczne, gdyż można dowolnie zmieniać ich układy, dokupywać części i wymieniać je według własnego uznania.

Dobrym uzupełnieniem do modułowych mebli i wystroju opartego o beton architektoniczny mogą być biokominki, niewymagające instalacji. Wprawdzie nic nie zastąpi prawdziwego, huczącego ogniem kominka, w którym pali się drewnem, niestety nie każdy może pozwolić sobie na takie cudo. Biokominek lub grzejnik udający kominek to akcesoria, które fajnie mieć w stylowym mieszkanku.

Lustro jakie jest, każdy widzi? Nic bardziej mylnego. O tym akcesorium pisaliśmy nieco szerzej w innym artykule, gdzie wskazaliśmy jego praktyczne i dekoracyjne właściwości. W zestawieniu designerskich akcesoriów do domu nie mogło więc zabraknąć właśnie luster. A te są najrozmaitsze, od prostych, po designerskie lustra z efektem 3D, z ramą kutą z metalu, rzeźbioną w drewnie, lustra w formie zwierciadła, lustra na całą ścianę lub małego lusterka na toaletkę. Takie ozdobne lustro może być też ciekawym prezentem pod choinkę, jeżeli chcesz podarować komuś bliskiemu ładny i przydatny gadżet.

Małe dodatki, które „robią robotę”

Designerskie akcesoria do domu mogą być niewielkie, ale wykonane z gustem. Nie powinny pachnieć chińszczyzną, dlatego na poszukiwanie takich przedmiotów wybierz się raczej do dobrych markowych sklepów, niż do chińskiego centrum. Idealnym przykładem mogą być ozdobne poduszki i pledy, obrazy ścienne, wieszaki wpisujące się w estetykę pomieszczenia, zegary albo wazony.

Miłośnikom nowych technologii polecamy designerskie dodatki do biurka komputerowego, stacji gier czy domowego centrum multimedialnego. Na przykład „spinacze” do kabli, które pomogą raz na zawsze uporządkować plątaninę przewodów na biurku, ozdobne kosze biurowe, podkładka pod mysz, czy ledowe oświetlenie kącika multimedialnego. Przykłady wykorzystania różnych designerskich akcesoriów do wnętrz znajdziesz między innymi w naszej galerii w dziale realizacje Modern Concrete.

Udostępnij: