Strona główna » Beton na klatce schodowej. Ciekawe pomysły na aranżacje

Beton na klatce schodowej. Ciekawe pomysły na aranżacje

23 sierpnia, 2023

Jeśli szukasz ciekawych pomysłów na wykończenie klatki schodowej, postaw na beton architektoniczny. Jest nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim wyjątkowo trwały i można go utrzymać w świetnym stanie przez wiele lat. Poznaj najważniejsze argumenty za tym, dlaczego beton na klatce schodowej to bardzo dobry pomysł.

Nowoczesna klatka schodowa

Bez względu na to, czy mieszkamy w bloku, czy w domu jednorodzinnym, klatka schodowa stanowi wizytówkę naszego wnętrza, ponieważ to właśnie z nią nasi goście mają kontakt w pierwszej kolejności. Aby wyglądała efektownie i zachowała doskonały stan przez lata, warto zadbać o jej projekt w najdrobniejszych szczegółach. Jednym z najważniejszych aspektów takiej inwestycji jest wybór odpowiedniego materiału. Obecnie na rynku można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań, wśród których największą popularnością cieszą się tynki oraz masy strukturalne. Jako że odznaczają się stosunkowo krótką wytrzymałością i wymagają systematycznych renowacji, coraz więcej osób poszukuje innych, trwalszych sposobów na aranżację klatki schodowej. Ciekawym pomysłem na urządzenie takiej przestrzeni zarówno w domu, jak i w bloku jest beton architektoniczny. To materiał wyjątkowo odporny na zniszczenia i działanie czynników zewnętrznych, a do tego niezwykle estetycznie wyglądający. Przedstawiamy inspirujące koncepcje aranżacyjne na beton na klatce schodowej.

Płyty z betonu na klatce schodowej

Beton architektoniczny na klatce schodowej najczęściej ma postać prostokątnych płyt ściennych, które są bardzo łatwe w montażu i nie wymagają skomplikowanych prac przygotowawczych. Można więc skorzystać z pomocy fachowców Modern Concrete lub zainstalować je samemu – praktyczne wskazówki na ten temat znajdziesz w naszym artykule — pielęgnacja i impregnacja płyt betonowych. Beton na klatce schodowej w postaci płyt ściennych posiada również wiele innych cennych właściwości, ważnych z perspektywy codziennego użytkowania. Cechuje go odporność na zniszczenia mechaniczne i kruszenie, dlatego w przeciwieństwie do imitacji betonu na klatce schodowej zachowuje doskonały stan przez wiele lat. Przy tym nie stwarza ryzyka powstawania odbarwień, którym można zapobiec za pomocą systematycznych zabiegów pielęgnacyjnych oraz konserwujących.

Betonowe płyty – wiele możliwości aranżacji

Betonowa klatka schodowaBetonowa klatka schodowa wbrew powszechnemu przekonaniu daje wiele możliwości aranżacji. Obecnie na rynku można znaleźć płyty ścienne z betonu architektonicznego w szerokiej gamie kolorystycznej i o wielu fakturach, co pozwala na aranżację przestrzeni według własnych potrzeb. Modern Concrete oferuje betonowe elementy i ściany wewnętrzne aż w czterech wariantach kolorystycznych: białym, szarym naturalnym, ciemnym szarym oraz antracytowym. Do wyboru masz także kilka rodzajów powierzchni – gładką, porowatą i mocno porowatą. Z myślą o różnorodnych wymaganiach klientów wykonujemy również projekty klatek schodowych i innych pomieszczeń na indywidualne zamówienie. Przykładowe realizacje, które wyszły spod ręki naszych fachowców, zobaczysz tutaj — projekty indywidualne.

 

Okładziny z betonu na schody i stopnie

Efekt betonu na klatce schodowej można uzyskać nie tylko na ścianie. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem są także okładziny na schody oraz stopnie wykonane z betonu architektonicznego (sprawdź inspiracje). Jako że odznaczają się równie cennymi właściwościami, co płyty ścienne wykonane z tego surowca, warto wykorzystać je w aranżacji klatki schodowej. Okładziny z betonu stanowią znacznie bardziej praktyczny pomysł na urządzenie przestrzeni niż np. kafelki, a do tego są w pełni bezpieczne w codziennym użytkowaniu. W przeciwieństwie do płytek ceramicznych nie stwarzają ryzyka poślizgnięcia się i zachowują doskonały stan mimo upływającego czasu. Znacznie łatwiej można je utrzymać w czystości, a ich konserwacja podobnie jak w przypadku płyt betonowych nie jest wcale skomplikowana. Jeśli szukasz dodatkowych argumentów za tym, dlaczego warto wykończyć klatkę schodową betonowymi okładzinami, przeczytaj ten artykuł: Co na schody zewnętrzne?

Udostępnij: