Strona główna » Beton i czerwone dodatki. Hipnotyzujące połączenie

Beton i czerwone dodatki. Hipnotyzujące połączenie

23 sierpnia, 2023

Niektóre zestawienia kolorystyczne tak ze sobą kontrastują, że idealnie do siebie pasują. Takimi kolorami są na przykład biel i czerń. My jednak zajmiemy się mniej oczywistym kontrastem: szarością i nasyconą czerwienią. Czy czerwień i beton do siebie pasują? Co może powstać z takiego związku i komu jest dedykowany?

Z czym łączyć beton?

czerwień i szary połączenie kolorówSzare wnętrza mają swój urok i można je bardzo ciekawie aranżować. Pisaliśmy o tym w artykule o zasadach dekoracji szarego mieszkania. Rozwijając tę tematykę podpowiadamy z czym jeszcze można łączyć szare, betonowe wnętrza i jakie dodatki do betonu dobrze się komponują, i które pozostawiają duże pole manewru w zakresie aranżacji.

Mając w domu ściany wyłożone betonem architektonicznym, zapewne będą w jednej z kilku wersji kolorystycznych. Płyty wewnętrzne Modern Concrete dostępne są w kolorach: biały, jasny szary, szary naturalny, ciemny szary oraz antracyt o strukturze gładkiej, porowatej lub mocno porowatej. Takie płyty prezentują się elegancko i gustownie w swoich naturalnych kolorach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby płyty zafarbować. Beton jest podłożem dającym się dobrze malować, pamiętaj jednak o zagruntowaniu ściany w celu wyrównania chłonności.

Czerwony beton to tylko jedna z opcji urozmaicenia wnętrza. Alternatywą są czerwone dodatki do pokoju, kuchni czy łazienki, które nadadzą wnętrzu różnorodności. Jakie dodatki najlepiej się sprawdzą? Oto kilka przykładów:

  • Wisząca lampa z czerwoną obudową – podświetlony klosz będzie dosłownie jarzył się w pomieszczeniu. Efekt WOW gwarantowany.

  • Obrazy z czerwonymi motywami lub oprawione w czerwoną ramę. Czerwień na tle betonu zostanie wyróżniona. Obok takiej dekoracji nikt nie przejdzie obojętnie.

  • Meble z czerwonymi elementami. Sprawdzą się zwłaszcza do kuchni i łazienki, gdzie czerwone fronty lub blaty nadadzą wnętrzu wyrazistości.

  • Niewielkie dodatki w postaci wazonów, gadżetów użytkowych, doniczek itd. Ważna jest spójność, a czerwień powinna być drugim z maksymalnie trzech kolorów. Nie należy mieszać ze sobą zbyt wielu barw, by nie wprowadzać chaosu.

Beton i czerwona cegła

Jakie jeszcze dodatki do betonu warto wypróbować? Naszą propozycją do industrialnych wnętrz jest połączenie płyt betonowych z cegłą lub okładziną imitującą mur. W ten sposób beton i czerwień cegły stworzą kontrastującą kompozycję pasującą do industrialnych, minimalistycznych wnętrz. Takie zestawienie sprawdzi się na przykład w stylizowanych lokalach, w piwniczkach gastronomicznych, ale też w domach i mieszkaniach np. w piwnicy, industrialnym salonie lub minimalistycznej kuchni.

Czerwone dodatki do kuchni

Kuchnia jest miejscem, w którym zdecydowanie warto poeksperymentować z kolorami i zestawieniami Pomieszczenie to bywa zaniedbywane pod względem dekoracyjnym. A przecież kuchnia połączona z jadalnią jest miejscem spotkań rodziny i znajomych, więc obok salonu powinna być tą najbardziej reprezentacyjną przestrzenią. Jakie czerwone dodatki do kuchni w szarym kolorze sprawdzą się najlepiej? Pomijając duże elementy wykończeniowe, takie jak fronty szafek, czy szkło nad blat, polecamy zainwestować w drobne, czerwone dodatki, na przykład ręczniki do rąk w głębokim odcieniu czerwieni, garnki emaliowane, deseczki do krojenia, naczynia itd.

Na podobnej zasadzie warto dobrać czerwone dodatki do łazienki – tam również sprawdzą się czerwone ręczniki, mydelniczka, akcesoria oraz elementy wykończeniowe urozmaicające szarą tonację pomieszczenia.

Dodatki do betonu można stosunkowo dowolnie łączyć i eksperymentować z różnymi zestawieniami. Płyty z betonu architektonicznego są bowiem na tyle uniwersalnym materiałem wykończeniowym, że da się wokół nich tworzyć najrozmaitsze aranżacje oraz zestawienia kolorystyczne. Jeżeli jeszcze zastanawiasz się, z czym łączyć beton, odpowiedź jest prosta: ze wszystkim, a czerwień i beton to zestawienie hipnotyzujące!

Udostępnij: