Odpowiednio zaaranżowany balkon lub taras może być ulubionym miejscem do wypoczynku na świeżym powietrzu, zwłaszcza gdy pogoda rozpieszcza. Niemniej, aby zachować spójność, jego aranżacja powinna harmonizować z wystrojem salonu. Jeśli duży pokój został urządzony w stylu industrialnym, pozostaje nam nic innego, jak zdecydować się na taras bądź balkon loft. Przypomnijmy więc, czym charakteryzuje się to podejście wnętrzarskie.

Taras w stylu loft, czyli jaki?

Styl industrialny, inaczej zwany loftowym, z roku rok zyskuje na popularności, ale wciąż wiele osób go nie rozumie. Choć słusznie kojarzony jest ze starymi fabrykami i przemysłowymi budynkami, niestety bardzo często błędnie przyznaje mu się łatkę surowego czy nieprzytulnego. Tymczasem w praktyce może być klimatyczny, a nawet ciepły w odbiorze, o ile użyje się odpowiednich dodatków.

Nie wolno jednak zapominać, że styl industrialny posiada pewne cechy charakterystyczne:

  • wysokie sufity, duże okna;
  • przestronne, otwarte przestrzenie;
  • widoczne elementy instalacji;
  • wykorzystanie betonu, metalu i szkła;
  • stonowana kolorystyka – biel, szarość, czerń;
  • oszczędność w sięganiu po dekoracje oraz dodatki.

Taras czy balkon loft nie są w stanie spełnić wszystkich powyższych założeń z powodu oczywistych ograniczeń. Ale niektóre elementy da się z łatwością wykorzystać w tworzeniu aranżacji na świeżym powietrzu.

Taras i balkon loft – aranżacja

Urządzanie domu w stylu industrialnym zazwyczaj ma kompleksowy charakter. Jest on na tyle specyficzny, że nie specjalnie daje się łączyć z innymi podejściami wnętrzarskimi. W jego przypadku liczy się przede wszystkim harmonijność i spójność, dlatego koniecznością staje się także balkon czy taras loft. Podobnie jak wnętrze, powinien być on mieszanką oszczędnego, surowego podejścia do aranżowania przestrzeni, a także opierać się na materiałach takich jak drewno, beton, metal, czy szkło.

Balkon, taras w stylu industrialnym a podłoga

Zarówno industrialny balkon, jak i taras świetnie będzie wyglądał pozostawiony w nieobrobionym, surowym stanie. W tym celu świetnie sprawdzi się beton architektoniczny w formie płyt. Produkcją oraz montażem takich elementów zajmuje się właśnie Modern Concrete. Spośród dostępnych na rynku firm wyróżnia nas wysoka jakość, atrakcyjna cena i indywidualne podejście do klienta. Sprawdź, co kryje w sobie nasza oferta na płyty tarasowe i skontaktuj się, a wykonamy dla Ciebie podłogę na balkon lub taras w stylu loft.

Pamiętaj!

Tras i balkon loft wykonane z płyt betonowych są dość chłodne w odbiorze. Aby je nieco ocieplić, na podłodze warto położyć specjalny dywan przeznaczony do użytku zewnętrznego. Z szarością betonu doskonale będą współgrać tkaniny w wyraziste, czarno-białe wzory. Można również pomyśleć o dywaniku w intensywnym kolorze, np. czerwonym lub żółtym. Wówczas musi on jednak mieć mniejszy rozmiar, w przeciwnym razie przyciągnie do siebie za dużo uwagi.

Taras i balkon w stylu loft – meble

Taras i balkon w stylu industrialnym nie mają racji bytu bez wygodnych mebli. Nawet gdy nie dysponuje się dużą ilością miejsca, warto pomyśleć o zorganizowaniu siedziska. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza krzesło wykonane w całości z metalu, a w przypadku większych przestrzeni, rozłożysty fotel obity tkaniną na drewnianych nogach. Jeśli Industrialny taras oraz balkon są odsłonięte, dobrym pomysłem będzie fotel ogrodowy stylizowany na loftowy – odporny na działanie czynników zewnętrznych i łatwy w praniu. Przy wyborze siedziska nie można zapomnieć o stoliku. Powinien być oszczędny w formie, prosty oraz minimalistyczny, np. szklany lub metalowy. Taras i balkon w stylu loft świetnie ozdobi zwłaszcza okrągły model, który jest elegancki i nierzucający się w oczy.

Dekoracje i dodatki

Balkon i taras w stylu industrialnym nie lubi przesady. Należy więc unikać nadmiaru ozdób i dekoracji, aby uniknąć niepożądanego efektu. Można postawić natomiast na różnego rodzaju poduszki oraz pledy, które dodadzą aranżacji charakteru, jednocześnie nie przytłaczając jej. Dobrym pomysłem jest także oświetlenie w postaci designerskich, szklanych lampionów w metalowej oprawie czy girland z lampkami wyglądającymi jak niewielkie żarówki.

Chcesz urządzić balkon lub taras? Kup płyty tarasowe Modern Concrete. Więcej inspiracji na aranżacje przestrzeni na świeżym powietrzu znajdziesz w innym naszym artykule, który dostępny jest tutaj.