Masz wśród znajomych lub rodziny kogoś, kto jest całkowicie zafiksowany na punkcie wystroju wnętrz, dodatków, ozdób, ozdóbek oraz bardziej lub mniej przydatnych akcesoriów? Skoro zbliżają się święta (te, a może jakiś inne), warto zastanowić się nad prezentami. Oto nasze propozycje na prezenty dla kogoś, kto uwielbia bawić się wystrojem wnętrz, albo dla kogoś, kto właśnie się przeprowadził lub zrobił remont. Podpowiadamy co kupić na prezent świąteczny.

Dobry podarunek to taki, który sprawi radość

Nie bardzo drogi, niekoniecznie ekskluzywny. Nie. Prezent musi być przede wszystkim dobrany pod kątem osoby obdarowywanej, jej gustu i potrzeb. W przeciwnym razie możesz wykosztować się, a świąteczny prezent i tak będzie nietrafiony. Pomysł na prezent świąteczny powinien być przemyślany. W końcu chodzi o to, by sprawić radość obdarowywanej osobie, a nie kłopot. Zanim cokolwiek postanowisz, postaraj się zorientować w prezentowych potrzebach. Jeżeli dobrze znasz tę osobę, to raczej nie powinno być z tym problemu.

Prezenty związane z wystrojem wnętrz są stosunkowo uniwersalne i można je podarować nie tylko pojedynczej osobie, ale również całemu „domowi”. Czasami zamiast kilku mało przydatnych drobiazgów dla każdego z domowników, lepiej zorganizować jeden, duży i wspólny podarunek. A czasami wręcz przeciwnie – wszystko zależy od rodziny. Sprawdź też nasze propozycje na designerskie dodatki do domu.

Co na prezent świąteczny – propozycje od Modern Concrete

Zacznijmy od drobiazgów, czyli małych dodatków do wnętrz, które będą przyjemnymi podarunkami.

Zabawne dekoracje – to prosty, a jednocześnie uniwersalny pomysł na prezent świąteczny. Mnóstwo takich drobiazgów można kupić w marketach i chińskich sklepach, choć jeżeli szukasz czegoś oryginalnego i ciekawego, polecamy coś z asortymentu designerskich, ręcznie robionych dekoracji: aniołki ze szkła, ceramiczne figurki, czy ręcznie robione świąteczne zabawki. Jeżeli tylko obdarowywana osoba gustuje w tego typu drobiazgach, coś takiego może być świetnym i niedrogim prezentem pod choinkę.

Świąteczny kocyk i poduszka – bo któż nie lubi położyć się na kanapie lub usiąść na wygodnym fotelu, oprzeć głowę na mięciutkiej poduszce i przykryć się pluszowym kocykiem z mikołajowym, świątecznym lub zimowym motywem. A wszystko to z kubkiem (świątecznym) gorącego, aromatycznego kakao, które również można wręczyć w prezencie.

Lampiony i świece – bardzo popularne, zwłaszcza w wystrojach typu industrialnym, loftowym. Świece doskonale komponują się do betonowych ścian, aranżacji opartych na cegle, bądź metalu. Równie dobrze sprawdzą się też w drewnianych domkach, ale tu wiadomo – ostrożnie z ogniem. Niektórzy wprost przepadają za ozdobnymi, zapachowymi świeczkami, pięknie wykonanymi lampionami „domkami”, świecznikami lub witrażami.

Takich drobnych, uniwersalnych prezentów związanych z dekoracjami wnętrz jest oczywiście mnóstwo. Zastanówmy się jednak nad czymś większego kalibru. Co na prezenty świąteczne, gdy możesz przeznaczyć nieco większą sumę?

co kupić na prezent świątecznyDesignerskie dekoracje hand-made – już nie tania chińszczyzna, a naprawdę fajne dekoracje np. z porcelany, szkła, koronki lub innego materiału, kupione w markowym sklepie. Takie dekoracje, jeżeli tylko zostaną dobrane odpowiednio do gustu obdarowywanego i ogólnego wystroju mieszkania, z pewnością będą trafionym prezentem.

Zestaw świątecznej porcelany – to klasyka, jeżeli chodzi o prezenty świąteczne. Co kupić osobie, która ma wysublimowany gust i lubuje się w dekoracjach, ale takich z wyższej półki? Zdecydowanie jakiś fajny zestaw porcelanowych filiżanek, kubeczków, talerzyków itd. oczywiście ze świątecznym motywem. To nie musi być od razu pełen komplet naczyń za tysiąc złotych; równie dobrze sprawdzą się dwie filiżanki z talerzykami, które można postawić w oszklonej witrynie lub na stoliku kawowym jako świąteczną dekorację.

Zestaw inteligentnych lampek led – klasyczne lampki choinkowe są… klasyczne. Ani fajne, ani niefajne. Każdy je ma. Na rynku dostępne są jednak tzw. inteligentne lampki, które można dowolnie programować, tak by świeciły zgodnie z naszymi preferencjami lub wyświetlały jakiś motyw. To pomysł na prezent świąteczny dla kogoś, kto uwielbia bawić się ledami. Można je powiesić na choince, na drzwiach wejściowych, na oknie i zaskoczyć sąsiadów oryginalnym wystrojem.

Voucher do sklepu – gdy nie masz już żadnego pomysłu co na prezent świąteczny lub chcesz, aby osoba obdarowywana sama dobrała sobie dekorację, podaruj jej voucher prezentowy do markowego sklepu z dodatkami do wnętrz. Taki prezent z pewnością będzie trafiony!

Zobacz też propozycje jak udekorować dom na święta, może znajdziesz tam kilka inspiracji na oryginalny prezent świąteczny.