Strona główna » Okładziny betonowe i inne nietypowe okładziny ścienne

Okładziny betonowe i inne nietypowe okładziny ścienne

23 sierpnia, 2023

Nie ważne jak, ważne co…

Osiągniesz przy pomocy betonu architektonicznego

Minimalizm, industrializm albo Twój własny styl!

Beton jest uniwersalnym tworzywem, służącym zarówno jako materiał konstrukcyjny, jak i wykończeniowy oraz ozdobny. Można wyczarować z niego wiele ciekawych dekoracji, albo po prostu zabezpieczyć ściany przed uszkodzeniami. Okładziny betonowe doskonale sprawdzą się do wszystkich powyższych zastosowań, a z pewnością znajdzie się ich jeszcze więcej.

okładziny betonoweOkładziny betonowe chronią ścianę i nadają się wszędzie tam, gdzie potrzebne są cienkie oraz lekkie warstwy zewnętrzne dla zabezpieczenia elementów wnękowych, klatek schodowych, wnętrz itd. Są wskazane w miejscach, gdzie jest mało dostępnej przestrzeni, a dzięki wysokiej elastyczności płyt możliwe jest profilowanie lekko wygiętych elementów. Jest to wykonalne dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii i kontrolowanego procesu produkcyjnego. Stosujemy rozwiązania pozwalające na uzyskanie różnej kolorystyki i odcieni płyt betonowych. Wykonujemy okładziny w kolorze białym, naturalnym szarym, w wielu odcieniach brązu, antracytu lub czerni.

Okładziny betonowe z betonu architektonicznego mogą mieć różnorodną strukturę i fakturę, a zależy to wyłącznie od potrzeb zamawiającego – co najważniejsze, możemy uzyskać dużą powtarzalność. Ze względu na specyfikę produkcji każda płyta jest odrobinę inna, ale złożone w całość utworzą spójną, jednolitą strukturę. I to jest największą zaletą okładzin betonowych. Mogą być montowane kawałek po kawałku, jak panele ścienne. Zamów u nas tyle elementów ile potrzebujesz, a następnie zamontuj je na ścianie w docelowym miejscu – bez tynkowania, natryskiwania i „brudnych” prac. Okładziny betonowe są łatwe w montażu, a co najważniejsze – wyglądają naprawdę niesamowicie. Stwarzają industrialny klimat, niezależnie od tego, czy zostaną zamontowane na klatce schodowej, w obszernym pomieszczeniu, czy też może będą wyłącznie dekoracją. Struktury z betonu architektonicznego są na topie w trendach wnętrzarskich. To estetyczne, trwałe i odporne na uszkodzenia elementy wykończeniowe.

Odkryj więcej możliwości, jakie dają okładziny betonowe

Sprawdź też inne rozwiązania w zakresie okładzin ściennych

Wybierz te, które Tobie najbardziej odpowiadają!

Udostępnij: