Strona główna » Jak urządzić schowek na rower?

Jak urządzić schowek na rower?

23 sierpnia, 2023

Jeśli zastanawiasz się, jak zbudować schowek na rowery, masz do wyboru kilka opcji. Rower w garażu, otwarta wiata czy komórka w ogrodzie to tylko niektóre z nich. Zobacz najciekawsze pomysły na aranżację funkcjonalnej przestrzeni na rower i zainspiruj się.

Schowek na rowery – prosty i praktyczny

Schowek na rowery musi być prosty i praktyczny, dlatego projektując go, powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o naszych potrzebach. W pierwszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę podstawowe aspekty: ilość sprzętu do przechowania, budżet oraz przestrzeń, którą dysponujemy. Duże znaczenie mają nasze warunki zamieszkania, ponieważ to właśnie one stawiają nam zasadnicze ograniczenia w kwestii wyboru rodzaju schowka. Jeśli mieszkasz w bloku, Twoje możliwości są z góry podyktowane przez podpisaną umowę, np. na zakup garażu lub komórki lokatorskiej. W przypadku domu z ogrodem masz znacznie więcej opcji na urządzenie schowka – rower w garażu, otwarta wiata czy komórka to tylko niektóre z nich. Projektując taką przestrzeń, musisz zadbać o to, aby była funkcjonalna, a przy tym prezentowała się naprawdę efektownie. W tym celu warto sięgnąć po najnowsze inspiracje wnętrzarskie, pełne ciekawych pomysłów na aranżacje przestrzeni takich jak schowek na rowery. W ostatnim czasie na popularności zyskały zwłaszcza elementy z betonu, które świetnie sprawdzą się jako dekoracja małych pomieszczeń. Mają surowy charakter, idealnie oddający klimat komórki na rowery.

Pomysły na rower w garażu

Garaż na rowery to nic innego jak garaż samochodowy, zaadaptowany do przechowywania jednośladów. Najlepszym rozwiązaniem jest powieszenie ich na ścianie, co pozwala zaoszczędzić miejsce, a przy tym stanowi interesujący element dekoracji. Jeśli zależy Ci na urozmaiceniu przestrzeni, pomyśl o wprowadzeniu dodatkowych rozwiązań wnętrzarskich, takich jak np. betonowa ściana. To bardzo modny ostatnio pomysł na urządzenie garażu, który cieszy się powodzeniem nie tylko wśród amatorów jazdy na rowerze. W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na urządzenie w swoim garażu domowej siłowni z betonowymi płytami w roli głównej. Beton w otoczeniu sprzętu sportowego prezentuje się naprawdę interesująco, nadając przestrzeni charakterystycznego industrialnego klimatu. Prawdziwym ekspertem od takich aranżacji jest firma Modern Concrete. Aby zobaczyć ich przykładowe realizacje, przejdź tutaj.

Wiata otwarta z betonu

Jeśli zastanawiasz się, jak zbudować schowek na rowery, pomyśl o postawieniu otwartej wiaty z betonu. To na pierwszy rzut oka niecodzienne rozwiązanie stanowi intrygujący element dekoracji przestrzeni wokół domu, a przy tym doskonale chroni jednoślady przed działaniem czynników atmosferycznych. Garaż na rowery na świeżym powietrzu najlepiej wykonać na indywidualne zamówienie. Specjalizuje się w tym Modern Concrete, firma która posiada wiele lat doświadczenia w realizowaniu projektów z wykorzystaniem betonu architektonicznego. Z myślą potrzebach swoich klientów produkuje rozmaite elementy betonowe: płyty wewnętrzne i zewnętrzne, schody, okładziny stopni oraz małą architekturę. Na Twoje życzenie wykonają także schowek na rowery – zobacz, jakie to proste.

garaż na rowery

Komórka na rowery i nie tylko

Zamknięta komórka na rowery to również świetny sposób na przechowywanie sprzętu. I tu sprawdzą się betonowe płyty, ponieważ posiadają wiele cennych właściwości. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza ich wytrzymałość – beton jest materiałem wyjątkowo trwałym oraz odpornym na działanie czynników zewnętrznych. Skutecznie uchroni Twój rower przed słońcem, deszczem i wahaniami temperatur. Warto także wiedzieć, że komórka na rowery wykonana z betonu posiada znacznie lepszą izolację niż np. blaszana konstrukcja. Przy tym charakteryzuje się odpornością na pleśń oraz wilgoć, co jest szczególnie istotne z perspektywy przechowywania w niej drewna na opał czy narzędzi ogrodowych.

Mówiąc o zaletach takich schowków, nie można także pominąć ich walorów estetycznych. Beton dzięki swojej prostocie oraz minimalizmowi z łatwością dopasuje się do niemal każdej aranżacji przestrzeni wokół domu, a przy okazji doda jej nowoczesnego charakteru. Garaż na rowery z tego materiału to jednak nie tylko estetyczny wygląd i wytrzymałość, ale również łatwość budowy. Postawienie betonowej konstrukcji na swojej posesji obejmuje tylko kilka prostych kroków i nie wymaga załatwiania żadnych pozwoleń. Jeśli jesteś posiadaczem działki budowlanej lub dysponujesz dużym ogrodem, to rozwiązanie z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Udostępnij: