Strona główna » Gadżety z betonu i ich rola w dekorowaniu wnętrz

Gadżety z betonu i ich rola w dekorowaniu wnętrz

23 sierpnia, 2023

Zastosowanie betonu we wnętrzach sięga naprawdę daleko. Poza klasycznymi płytami ściennymi, w aranżacjach wykorzystuje się także meble, umywalki, blaty oraz różnego rodzaju dekoracje wykonane z tego surowca. Ich różnorodność sprawia, że pasują do wnętrza w każdym stylu, wpływając na jego walory estetyczne oraz użytkowe. Jakie dekoracje z betonu architektonicznego warto mieć w swoim mieszkaniu?

Dekoracje z betonu architektonicznego

Beton jest wyjątkowo plastycznym materiałem, dlatego zrobione z niego dekoracje zachwycają bogactwem form i zaskakują możliwościami zastosowania. Ich rola nie ogranicza się tylko i wyłącznie do aranżacji industrialnych – świetnie sprawdzają się praktycznie w każdym podejściu wnętrzarskim. Które ozdoby z betonu są szczególnie warte uwagi? Podpowiadamy!

1. Doniczki

Doniczki wykonane z betonu pojawiły się w sklepach wnętrzarskich już dawno temu. Wówczas jednak wykorzystywano je głównie w ogrodach, na podwórkach czy tarasach. Dopiero z czasem, gdy pojawił się trend na beton we wnętrzach, zaczęto produkować donice przeznaczone do mieszkań. Modele oferowane dziś przez producentów najczęściej są proste i minimalistyczne, a więc uniwersalne w aranżacji. Niemniej nie brakuje także bardziej fantazyjnych betonowych donic, ozdobionych np. ornamentami.

2. Świeczniki

Dekoracje z betonu to także świeczniki, które cechuje eleganckie wykończenie, wyrazista faktura, a także uniwersalność. W końcu znajdują zastosowanie dosłownie wszędzie, gdzie pojawia się potrzeba stworzenia nastrojowego klimatu – na przykład w jadalni, salonie czy sypialni. Świeczniki wykonane z betonu dostępne są w wielu oryginalnych kształtach, takich jak serca, gwiazdki czy kule. Dzięki temu można zestawiać je ze sobą na różne sposoby, tworząc oryginalne kompozycje.

3. Wazony

ozdoby z betonuWazony jako ozdoby z betonu również cieszą się popularnością. Choć wykorzystuje się je we wnętrzach od stosunkowo niedawna, są elementem wielu modnych aranżacji, które można znaleźć w internecie czy magazynach wnętrzarskich. Projektanci upodobali sobie zwłaszcza wazony z betonu oszczędne w formie, kształtem przypominające walec. Najczęściej występują w naturalnym, czyli szarym kolorze, ale zdarza się także, że maluje się je na bardziej wyraziste kolory – np. pomarańczowy, granatowy, czy bardzo modny w tym sezonie zielony.

4. Misy i patery

Dekoracje z betonu cechuje także funkcjonalność, czego doskonałym przykładem są misy i patery. Można je postawić w kuchni lub jadalni, aby służyły jako ozdoba lub regularnie z nich korzystać, podając w nich ulubione potrawy. Betonowe naczynia świetnie sprawdzą się nie tylko w domu, ale także w ogrodzie – na przykład w nowoczesnej kuchni na świeżym powietrzu, o której pisaliśmy w jednym z naszych artykułów.

5. Podpórki do książek

Jakie jeszcze są praktyczne ozdoby z betonu? Między innymi podpórki do książek. Choć w ostatnim czasie w sklepach pojawiały się przede wszystkim w wersji marmurowej, obecnie wielu producentów stawia na surowość betonu, podążając za minimalistycznym trendem. Wykorzystanie betonu do produkcji podpórek nie powinno nikogo dziwić – w końcu swoje waży, a więc świetnie trzyma w ryzach książki.

6. Ramki do zdjęć

Kolejnym pomysłem na dekoracje z betonu architektonicznego są ramki do zdjęć. Aby wpasowały się w najnowsze trendy, powinny być jednak jak najbardziej oszczędne w formie. Nie ma tutaj miejsca na zbędne ozdobniki, musi być prosto i minimalistycznie. Możliwości zastosowania ramek wykonanych z betonu są dwie. Można je postawić na jakimś meblu – komodzie, stoliku kawowym, biurku – lub powiesić na ścianie, najlepiej w centralnym punkcie w pomieszczeniu.

7. Figurki

Figurki z betonu już od jakiegoś czasu znajdują zastosowanie w nowoczesnych aranżacjach. Aby oddawały klimat mieszkania oraz preferencje jego właściciela, warto zdecydować się na ich personalizację. Wykonaniem figurek z betonu na życzenie klienta zajmuje się Modern Concrete. W zakres naszych usług wchodzi zarówno projekt, jak i jego realizacja, a szczegóły każdego zlecenia ustalane są indywidualne.

Udostępnij: