Strona główna » Dekoracje weselne z betonu – inspiracje

Dekoracje weselne z betonu – inspiracje

23 sierpnia, 2023

Industrialny wystrój sali weselnej w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Elementy wykonane z surowego betonu znajdziemy na przyjęciach w postaci numerów stołów, uchwytów na winietki czy pater do ciasta. Zobacz inspirujące pomysły na aranżacje weselne z wykorzystaniem betonu architektonicznego.

Wystrój sali weselnej w stylu industrialnym

Wesele to bardzo ważne wydarzenie dla Państwa Młodych, dlatego wystrój przestrzeni, w której odbywa się uroczystość, powinien być bardzo dobrze przemyślany. W ostatnim czasie odchodzi się od przyjęć organizowanych w sali bankietowej hotelu czy restauracji, a na popularności zyskują lokalizacje w postprzemysłowych budynkach, np. w browarze, ceglarnii czy starej fabryce. Wystrój sali weselnej w stylu industrialnym wpisuje się w gust wielu osób, dlatego Państwo Młodzi wprowadzają na swoje przyjęcia nowoczesne koncepcje aranżacyjne, takie jak cegła, metal czy surowy beton. Ten ostatni świetnie sprawdza się jako dekoracja ścianki weselnej, stołów czy nawet całej sali. Stanowi niezwykle ciekawy pomysł na inicjały nowożeńców, uchwyty na winietki, a także wiele innych elementów przydatnych podczas tego ważnego dnia. Jak urządzić wesele w stylu industrialnym? Czy betonowe dekoracje na stoły weselne to rzeczywiście dobry pomysł? W poniższym tekście znajdziesz wszystkie odpowiedzi na te pytania, a także ciekawe pomysły na dekoracje sali weselnej.

1. Betonowa dekoracja ścianki weselnej

Ścianka weselna stanowi bardzo ważny aspekt każdej uroczystości. To właśnie na niej fotografują się goście i Państwo Młodzi, dlatego powinna zostać dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Niezwykle ciekawym pomysłem na dekoracje ścianki weselnej jest wykorzystanie surowego betonu. Jest prosty i minimalistyczny, dlatego będzie prezentował się niezwykle efektownie w otoczeniu kwiatów oraz zieleni. Dekoracja ścianki weselnej z betonu świetnie sprawdzi się także jako tło dla neonu. W ostatnim czasie na wielu przyjęciach z okazji ślubu pojawiają się świecące napisy w romantycznych stylu, które idealnie uzupełniają wystrój sali weselnej, np. „Miłość”, „Kocham Cię”, „Razem lepiej”. Warto wykorzystać ten pomysł na dekoracje, aby nadać swojemu przyjęciu weselnemu ciekawego charakteru.

2. Numery stołów z betonu

Sala weselna industrialna nie może obyć się bez stylowych dodatków wykonanych z betonu architektonicznego. Bardzo popularna obecnie koncepcja na wykorzystanie tego surowca podczas uroczystego przyjęcia to numery stołów. Praktycznie na każdej imprezie weselnej koniecznie jest odpowiednie usytuowanie gości, dlaczego więc nie zrobić tego w niezwykle oryginalny sposób? Betonowe dekoracje na stoły weselne w postaci numerów nie tylko wskażą biesiadnikom swoje miejsce, ale także będą świetnie wyglądać. Z tego surowca można wykonać także elementy ozdobne, np. inicjały Państwa Młodych, dzięki którym uroczystość weselna pozostanie w pamięci gości na długo.

3. Betonowe świeczniki na stół

Jeśli szukasz ciekawych pomysłów na wystrój sali weselnej w stylu industrialnym, możesz także postawić na oryginalne świeczniki wykonane z betonu. Doskonale wpisują się w klimat starych fabryk, a do tego przepięknie uzupełniają kwiatowe czy liściaste dekoracje na stoły weselne. Subtelne oświetlenie to stylowy dodatek na ważnej uroczystości, warto zatem postawić na te zrobione ze smakiem. Betonowe świeczniki na stół można wypożyczyć lub wykonać na indywidualne zamówienie, aby korzystać z nich potem w domu. Realizacjami takich elementów na życzenie klienta zajmuje się Modern Conrete. Nasze przykładowe projekty możesz zobaczyć tutaj.

4. Patera do ciasta z betonu

Przedstawiając ciekawe pomysły na dekoracje sali weselnej, koniecznie trzeba wspomnieć o betonowej paterze, która stanowi niezwykle oryginalną koncepcję na podanie weselnego tortu, a także innych wypieków w ramach tak zwanego „słodkiego stołu”. Moment krojenia ciasta przez Państwa Młodych należy do najważniejszych podczas weselnej uroczystości i jeszcze przez długi czas wspominany jest na zdjęciach czy filmach. Patera do ciasta wykonana z betonu architektonicznego nada tej cennej chwili jeszcze więcej magii. Do tego idealnie wpasuje się w koncepcję wesela w stylu industrialnym, organizowanego w browarze, ceglani czy starej fabryce.

5. Betonowe ściany na sali weselnej

Wesele w stylu industrialnym powinno się odbyć w przestrzeni nawiązującej klimatem do starych fabryk i budynków przemysłowych. Z tego powodu najlepiej wybrać lokalizację, w której ściany wykonane są z surowego betonu architektonicznego. W browarach czy ceglarniach najczęściej znajdziemy betonowe płyty ścienne, które doskonale oddają loftowy charakter. Jeśli szukasz cenionego producenta takich elementów z betonu, sprawdź ofertę Modern Concrete – ściany wewnętrzne. Posiadamy na sprzedaż płyty ścienne w szerokiej gamie kolorystycznej i o wielu fakturach, dlatego z pewnością znajdziesz rozwiązanie na miarę swoich potrzeb.

Udostępnij: