Strona główna » Beton architektoniczny – materiał na ścianę w każdym pomieszczeniu

Beton architektoniczny – materiał na ścianę w każdym pomieszczeniu

23 sierpnia, 2023

Do niedawna beton architektoniczny kojarzono jedynie z ogromnymi loftami wykończonymi w stylu industrialnym, na co mogli pozwolić sobie jedynie bogaci. Takie skojarzenia nie sprzyjały popularności temu materiałowi, natomiast w końcu przyszła upragniona zmiana w postrzeganiu betonu i szerokim gestem zawitał on w świat zwykłych czterech ścian. Jednak aby ten elegancki i szlachetny materiał naprawdę cieszył oko, należy wiedzieć, gdzie i jak go wkomponować.

beton architektoniczny w łazienceBeton architektoniczny w łazience

Beton dekoracyjny jest doskonałym materiałem, który ze względu na swój wygląd, ale również wytrzymałość sprawdza się w łazienkach. W złym guście byłoby łączenie jednej ściany wykonanej z płyt betonowych z resztą ścian w pastelowych czy pstrokatych kolorach. Natomiast beton idealnie komponuje się z białymi płytkami, położonymi zarówno na podłodze, jak i w kabinie prysznicowej. Możesz dodać do tego kilka kolorowych elementów, które będą rozjaśniały pomieszczenie. Ściana z betonu architektonicznego w łazience pięknie będzie wyglądała w połączeniu z drewnem położonym na podłodze. Oczywiście naturalne deski będą wyglądały najlepiej, jednak równie dobrze sprawdzą się płytki imitujące drewno.

beton architektoniczny w salonieBeton dekoracyjny w salonie

Jeśli jesteś posiadaczem dużego salonu możesz pokusić się o wyłożenie betonem wszystkich ścian. Natomiast w mniejszych pomieszczeniach, wykorzystaj ścianę z telewizorem. Powieszony na betonowej szachownicy telewizor nie będzie zbędnym gratem w pokoju, a wkomponuje się w ścianę. Jeśli w salonie znajduje się kominek, możesz go obudować betonem dekoracyjnym. Płyty betonowe można dowolnie przycinać i wiercić w nich otwory, dlatego też bez problemu wykończysz nimi kominek.Zobacz artykuł beton architektoniczny w salonie 

Przedpokoje i korytarze otulone betonem

Przedpokój i korytarz zazwyczaj są miejscami aranżacyjnie problemowymi. Są to miejsca często uczęszczane i narażona na zabrudzenia, dlatego też trudno jest ściany pokryć materiałem odpornym na zanieczyszczenia. Ściany pomalowane farbą, będą lśniły czystością przez krótki czas, jeszcze gorzej będą wyglądały tapety, z których nie ma żadnej możliwości zmycia zabrudzeń. Odpowiedzią na te dylematy jest beton architektoniczny. Niezależnie, czy zachlapiesz go wodą, składając parasolkę, czy otrze się o niego brudny pies, wystarczy wilgotna ściereczka, aby szybko pozbyć się tych zabrudzeń.

Ciepło betonu w Twojej sypialni

Mogłoby się wydawać, że naturalizm betonu absolutnie nie pasuje do wnętrza sypialni. Nic bardziej mylnego! Płyty betonowe występują w kilku kolorach, jeśli zamontujesz te w białym kolorze lub w delikatnych odcieniach szarości, uzyskasz klasyczny wygląd, nie tracąc na przyjemnym cieple, które powinno bić z tego pomieszczenia. Dodaj do sypialni meble z wyraźną fakturą drewna lub kolorowe dodatki – poduszki, ramki, lampkę, a Twoja sypialnia stanie się miejscem spokojnego snu i przyjemnych marzeń.

Beton architektoniczny jest bardzo elastycznym materiałem pod względem aranżacji. Można go wykorzystać zarówno do chłodnego designu, jaki i tego przepełnionego radością i ciepłem. Niewątpliwie jego obecność w mieszkaniu niebanalnie podkreśla doskonały gust właściciela.

Udostępnij: