Strona główna » Bary i restauracje – inspiracje aranżacyjne

Bary i restauracje – inspiracje aranżacyjne

23 sierpnia, 2023

Elementy dekoracji przestrzeni z betonu są coraz bardziej popularne w lokalach gastronomicznych. Aranżacja baru i restauracji z wykorzystaniem tego budulca może przybrać wiele interesujących form, takich jak dekoracje ścienne, schody czy meble, które w otoczeniu odpowiednich dodatków zachwycą wszystkich gości. Zobacz inspirujące pomysły na projektowanie wnętrz restauracji, barów oraz ogródków według najnowszych trendów.

Projektowanie wnętrz restauracji

Beton to w ostatnim czasie bardzo popularny element dekoracji przestrzeni, który znajduje zastosowanie nie tylko w domach, ale również w obiektach użytku publicznego takich jak bary czy restauracje. Jako element wystroju wnętrza jest bardzo uniwersalny, ponieważ pasuje niemal do każdego rodzaju estetyki. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza w minimalistycznych stylach, np. industrialnym czy skandynawskim. Aranżacja restauracji z wykorzystaniem tego materiału może przybrać naprawdę wiele form. Do tych najczęściej spotykanych należą płyty betonowe, umieszczane na ścianach lokali. To świetne rozwiązanie, które nada wnętrzu każdego lokalu charakterystycznego, loftowego klimatu. Podobny efekt można uzyskać, decydując się na schody betonowe – taka aranżacja restauracji jest obecnie bardzo popularna w wielu knajpach. Równie ciekawy pomysł na projektowanie wnętrz restauracji to umieszczenie neonowego logo na betonowej ścianie. Przytłumione światło na szarych płytach wygląda naprawdę interesująco i przyciąga uwagę gości od momentu wejścia do lokalu.

Designerski bar w surowym stylu

Beton architektoniczny stanowi również niezwykle ciekawy pomysł na urządzenie baru. Szklane butelki w otoczeniu surowego betonu prezentują się imponująco i przykuwają wzrok wszystkich gości. Jeśli dodamy do tego odpowiednie oświetlenie, tworzące nastrojowy klimat osiągniemy niesamowity efekt. Bardzo ciekawa aranżacja baru to również połączenie drewna z betonem. Ten urzekający swoją prostotą duet stanowi obecnie bardzo modny pomysł na urządzanie lokali użytku publicznego. Drewno jako materiał świetnie sprawdzi się w obiektach utrzymanych w prostej stylistyce, ponieważ doskonale ociepla wnętrze, nadając przytulnego klimatu. Aranżacja baru z wykorzystaniem betonu obejmuje także utrzymane w minimalistycznej estetyce blaty oraz krzesła typu choker. Obecnie na rynku można znaleźć wiele firm, które wykonują takie produkty na zamówienie. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza oferta Modern Concrete – więcej szczegółów na ten temat znajdziesz tutaj.

Beton jako trwały i praktyczny budulec

Projektowanie wnętrz restauracji przy użyciu elementów z betonu jest bardzo popularne nie bez przyczyny – są bardzo wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia, a przy tym wyjątkowo łatwe w utrzymaniu. Jest to cecha szczególnie istotna z perspektywy prowadzenia knajpy, codziennie odwiedzanej przez wiele osób. Meble z tego surowca sprawdzą się w każdych warunkach i będą służyć przez lata, dlatego warto w nie zainwestować. Beton architektoniczny wysokiej klasy posiada wiele zalet, takich jak odporność na zarysowania, wysokie temperatury oraz wilgoć. Z tego powodu betonowa aranżacja wnętrz restauracji stanowi interesującą koncepcję na urządzenie nie tylko głównej sali czy baru, ale także kuchni czy toalet dla gości.

beton w restauracji

Regularne sprzątanie i dbanie o porządek to istotny aspekt prowadzenia lokalu gastronomicznego. Pod tym względem betonowe powierzchnie nie mają sobie równych, ponieważ charakteryzują się łatwością czyszczenia. Przy tym nie wymagają skomplikowanych czynności pielęgnacyjnych – wystarczy je regularnie impregnować, aby zachowały doskonały wygląd przez lata. Projektowanie wnętrz restauracji z wykorzystaniem betonowych elementów stanowi pomysł wyjątkowo praktyczny, a zarazem efektowny. Więcej inspiracji na urządzanie wnętrz z wykorzystaniem tego budulca znajdziesz tutaj.

Aranżacja restauracji na świeżym powietrzu

Projektowanie lokalu gastronomicznego to nie tylko aranżacje wnętrz restauracji, ale również urządzenie przestrzeni na świeżym powietrzu. W tym wypadku również warto postawić na powierzchnie betonowe, które świetnie sprawdzą się w każdych warunkach. Są odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, wyjątkowo trwałe, a przy tym prezentują się niezwykle estetycznie. Ich prostota oraz minimalizm pozwala na urządzenie ogródka dla gości niemal w każdym stylu. Aranżacja restauracji i baru na świeżym powietrzu to świetny pomysł na wykorzystanie takich mebli jak betonowe stoły czy ławki, a także małej architektury z betonu, czyli donic, rzeźb czy posągów. Jeśli do elementów betonowych dodasz odpowiednie klimatyczne oświetlenie, Twoja aranżacja restauracji z pewnością zachwyci wszystkich gości.

Udostępnij: