Strona główna » Aranżacja gabinetu masażu w 3 krokach. Urządź własne domowe spa

Aranżacja gabinetu masażu w 3 krokach. Urządź własne domowe spa

23 sierpnia, 2023

Nie musisz być zawodowym masażystą, aby zamarzyć o domowym gabinecie spa. Kto nie chciałby zaczerpnąć kojącej dawki odprężenia i relaksu w domowym zaciszu? Zwłaszcza, że aranżacja gabinetu w domu wcale nie musi być trudna i czasochłonna. Wystarczy pomysł i konkretny plan, a Twój mały gabinet wyjdzie ze sfery marzeń i stanie się rzeczywistością. Zaczerpnij nieco inspiracji i dowiedz się, jak urządzić gabinet masażu w domu w trzech prostych krokach.

Po pierwsze – zbliż domowy gabinet do przyrody

Domowa świątynia spa, o której marzysz ma być miejscem, w którym nie tylko zregeneruje się ciało, ale przede wszystkim ukojenie znajdzie Twój umysł. Stąd też niezwykle ważne jest, aby przestrzeń, której organizację i urządzanie planujesz, była zaciszna, kameralna, pachnąca i przytulna. Twój mały gabinet w domu ma charakteryzować harmonia pastelowych kolorów i zapachów współgrających z wystrojem wnętrza.

Nie bez powodu człowiek najlepiej odpoczywa na łonie natury. Aranżując gabinet w domu spróbuj więc maksymalnie zbliżyć się do przyrody. Wykreuj miejsce przywodzące na myśl kwitnący ogród, owocowy sad, tropikalną plażę czy leśny zagajnik. Użyj do tego odpowiednich barw ścian, kolorów mebli i charakterystycznych dla danego miejsca dodatków. Jak urządzać mały gabinet to z rozmachem! Najpierw jednak przeanalizuj, w jakim otoczeniu czujesz się najlepiej oraz zadaj sobie pytanie: jakie kolory i zapachy natury kochasz najbardziej? Następnie postaraj się wpleść je do gabinetu w domu. Inspiracje znajdziesz poniżej.

  • Ogród magnolii – do aranżacji domowego gabinetu spa użyj wszystkich odcieni różu, fioletu i bieli. Postaw na kwiatowe świece zapachowe, potpourri, kwiatowe motywy i dodatki.
  • Pomarańczowy gabinet – aranżacje w soczystych kolorach (pomarańczowy, jasny zielony, żółty). Cytrusowe nuty zapachowe. Nieregularna faktura mebli i ścian.
  • Las iglasty – wystrój gabinetu w kolorach zieleni i brązu, drewniane meble i dodatki (np. popularny ostatnio las w słoiku czy żywe obrazy z prawdziwym mchem i krążkami drewna). Kadzidełka w orzeźwiających zapachach lasu i drzewa sandałowego.
  • Rajska plaża – tropikalny gabinet. Inspiracje zaczerpnięte z barw morza, piaszczystej plaży i palm. Fototapety i dodatki z piaskiem dekoracyjnym i muszelkami.

Całość kompozycji podkreślają dodatkowo odtwarzane w trakcie masażu czy innych zabiegów relaksacyjnych dźwięki (szum morza, śpiew ptaków itp.). Oczywiście jeśli podczas aranżacji gabinetu w domu, nie chcesz trzymać się konkretnej idei, to możesz tylko w pewnym stopniu wykorzystać barwy i zapachy, które są Ci bliskie. Pomysłów na to, jak urządzić gabinet spa jest znacznie więcej i być może zainteresuje Cię również ten wpis dotyczący domowej sauny.

Po drugie – zadbaj o odpowiednią wentylację gabinetu

Prawidłowy przepływ powietrza i dobre zabezpieczenie przed wilgocią małego gabinetu w domu jest bardzo istotne. Zwłaszcza, jeśli dodatkowo zdecydowałeś się na wyposażenie go w domową saunę i regularne korzystanie z aromatycznych świec zapachowych czy kadzideł.

Najważniejsze zasady wentylacji małego gabinetu w domu

  • Pamiętaj, że po każdym zabiegu czy sesji relaksacyjnej konieczne jest całkowite wywietrzenie gabinetu.
  • Jeśli pomieszczenie przeznaczone na aranżację gabinetu w domu nie posiada okien, postaraj się o dobrą wentylację elektryczną.
  • W okresie letnim niezbędny może okazać się również klimatyzator.

Podłogę warto pokryć betonem architektonicznym z racji jego właściwości antypoślizgowych i izolacyjnych, a za pomocą specjalnego preparatu zabezpieczyć je dodatkowo przed zawilgoceniem.

Po trzecie – wybierz dobre wyposażenie

gabinet spa ręczniki stolikAranżując gabinet w domu zaopatrz się w składany, przenośny stół do masażu, drewniany parawan i leżanki z regulowanym oparciem. Wygodnie odpoczniesz na nich w szlafroku po wyjściu z domowej sauny lub też z gorącej, relaksującej kąpieli w wannie z dodatkiem olejków eterycznych i naturalnych soli.

Nie tylko jednak meble i dodatki są istotne. Zadbaj również o odpowiednie oświetlenie, a jeżeli pomieszczenie, które planujesz przeznaczyć na domowe miejsce relaksu posiada okna – zamontuj w nich rolety lub żaluzje.

Zawsze, gdy pojawia się pytanie jak urządzić mały gabinet spa w domu – pomyśl, jak czułeś się będąc w profesjonalnym tego typu salonie. Z pewnością panowała tam ciepła, przyjazna atmosfera, w której nie czułeś się skrępowany. Wszystkie elementy przyjemnie ze sobą współgrały i tworzyły spójną całość. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci osiągnąć taki właśnie efekt w Twoim domowym gabinecie relaksu.

Udostępnij: