Wielu z nas wchodzi w Nowy Rok z nowymi planami. I bardzo dobrze, ponieważ to świetny czas na zmiany, choćby takie jak odświeżenie mieszkania. Przedstawiamy 5 pomysłów na metamorfozę wnętrza w 2022 roku, z wykorzystaniem najnowszych trendów aranżacyjnych. W końcu nie potrzeba wcale kapitalnego remontu, aby nadać swoim pomieszczeniom zupełnie nowego wyglądu!

Jak odświeżyć mieszkanie poprzez zmianę koloru?

Nadejście nowego roku to doskonały moment na to, aby zmienić kolor ścian. Decydując się na odświeżenie mieszkania, nie musimy jednak przemalowywać od razu każdego pokoju. Możemy zacząć od jednego, które najpilniej potrzebuje renowacji. Nawet mała zmiana w pomieszczeniu rzuci się przecież w oczy, dodając mu nowego, świeżego charakteru! Przed podjęciem prac remontowych warto najpierw dowiedzieć się, jakie kolory będą modne w 2022 roku. W ostatnim czasie na popularności zyskuje styl Kawaii, pełen pastelowych barw: pudrowego różu, błękitu, miętowej zieleni czy lilii. Może to jest właśnie dobry kierunek?

Przemeblowanie – pomysł na nowy wystrój

Jeśli chcemy, aby nasze wnętrze zyskało nowy wystrój, często wystarczy zrobić niewielkie przemeblowanie. To doskonały pomysł na to, jak tanio odświeżyć mieszkanie. W polskich domach najczęściej spotyka się układ, w którym meble wypoczynkowe znajdują się przy ścianie, zaś centralna część salonu pozostaje pusta. Zazwyczaj taki rodzaj aranżacji nie wygląda jednak dobrze, a do tego jest mało funkcjonalny. Warto zatem wypróbować inne ustawienie sprzętów, aby móc korzystać z nich w wygodny sposób. W nadchodzącym sezonie na topie będą sofy modułowe, których konfigurację da się zmieniać w zależności od potrzeb. Jeśli w 2022 roku chcemy zainwestować w nowe meble, możemy więc rozważyć ich zakup.

Odnowienie mieszkania dzięki oświetleniu

Gdy jesteśmy przekonani, że naszemu wnętrzu przyda się mała renowacja, możemy wymienić lampy. Modyfikacja oświetlenia sprawi, że mieszkanie zyska odmieniony wygląd, a do tego zapanuje w nim nastrojowy klimat. Decydując się na ten krok, musimy jednak wiedzieć, że źródłem światła w salonie jest nie tylko lampa sufitowa. To właśnie oświetlenie dodatkowe – lampa podłogowa postawiona przy kanapie czy kinkiety na suficie – sprawiają, że przestrzeń wydaje się bardziej przestronna i zarazem przytulna. W Polsce nie ma wiele dni słonecznych, dlatego podczas odświeżania mieszkania, warto zainstalować w nim także oświetlenie punktowe. Niewielkie, ukryte lampki są niezwykle przydatne w ciągu dnia, a ponadto doskonale wpisują się w trendy na rok 2022!

Redekoracja ścian – obrazy, plakaty, lustra, które odmienią wnętrze

nowy wystrójJak odświeżyć mieszkanie na Nowy Rok? Ciekawym rozwiązaniem będzie redekoracja ścian. Mowa tutaj o najróżniejszych plakatach, obrazach oraz lustrach o nietypowej formie czy rozmiarach. Przy ich wyborze najlepiej kierować się własnym gustem, dając upust kreatywności i uwalniając wewnętrznego artystę. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć wyjątkowe kompozycje, idealnie oddające nasz charakter i upodobania. Decydując się na odnowienie mieszkania, możemy także skorzystać z najnowszych trendów. W nadchodzącym roku podobnie jak w poprzednim, modne będą abstrakcyjne grafiki w stonowanych kolorach, zainspirowane twórczością Picassa, Miro i Matisse czy Magritte. Znajdziemy na nich twarze oraz sylwetki ludzi, których kontury zostały niedbale pociągnięte cienką kreską. Więcej na temat tego trendu pisaliśmy w tym artykule.

Beton architektoniczny – sposób na renowację przestrzeni

Jeśli interesuje nas renowacja ścian, nie musimy ograniczać się do prostej zmiany koloru czy powieszenia ciekawych grafik. Równie interesującym pomysłem na odświeżenie mieszkania jest beton architektoniczny. Wprowadzenie go do swojej przestrzeni wbrew pozorom nie wymaga skomplikowanych prac remontowych. W końcu surowy beton najczęściej występuje w postaci płyt ściennych, które są niezwykle łatwe w montażu, a do tego nie kosztują wiele. Produkcją i sprzedażą takich elementów zajmuje się Modern Conrete. Aby zapoznać się ze szczegółowym zakresem naszych usług, wystarczy odwiedzić zakładkę „Oferta”.