Ogród, balkon czy taras są miejscami, które z powodzeniem można – a nawet powinno się – wykorzystać do aranżacji przestrzeni. Dekorację mogą stanowić nie tylko kwiaty i krzewy, ale też elementy małej architektury. Donice betonowe świetnie się w tym sprawdzą. Będą interesującym dodatkiem do ogrodowej kompozycji, udekorują rozległy taras czy też duży balkon, na którym mamy wystarczającą ilość miejsca, by ustawić donice betonowe.

Designerskie elementy małej architektury – styl, elegancja, funkcjonalność

donice betonowe do ogrodu na tarasZbliża się wiosna, a wraz z nią nadchodzą wiosenne porządki. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu z ogrodem i tarasem, czy może w lokalu z dostępem do balkonu, warto wzbogacić tę życiowo-wypoczynkową przestrzeń. Można to zrobić na wiele sposobów i z wykorzystaniem różnorodnych produktów i elementów wyposażenia. My zajmiemy się elementami betonowymi, zwłaszcza dużymi i małymi donicami ogrodowymi z betonu, które zamówisz w Modern Concrete lub przy odrobinie czasu i wysiłku wykonasz samodzielnie. Dla lepszego efektu polecamy jednak gotowe.

Nowoczesne donice ogrodowe mogą stanowić piękny element ozdobny ogrodu, ale też tarasu, patio czy balkonu. Najpopularniejsze i najtańsze są te z tworzywa sztucznego (pvc), jednak nie wyglądają zbyt estetycznie i średnio nadają się na dekorację. Nawet jeżeli rośliny posadzimy w donicy z plastiku, to najczęściej i tak wkładane są do ozdobnego pojemnika lub otulane dekoracyjną osłonką.

Te ładne donice ogrodowe, które z dumą można ustawić przy wejściu, na krańcach tarasu czy też w newralgicznych punktach ogrodu zazwyczaj wykonane są z materiałów takich jak drewno, kamionka, ceramika czy właśnie beton architektoniczny. Każdy z surowców pozwala na osiągnięcie innych efektów i uzyskanie ciekawych kompozycji. Na przykład drewno, będące naturalnym i wizualnie lekkim surowcem świetnie sprawdzi się do stylowych ogrodów, w których dominują kwiaty i niewielkie krzewy oraz drobne iglaki, a także drzewa owocowe: jabłonie czy śliwy. Drewniana skrzynia ogrodowa na kwiaty dobrze skomponuje się z drewnianymi ścianami domu, warto ustawić ją na wejściu, pod frontową ścianą lub na skraju tarasu.

Nowoczesne donice ogrodowe z betonu – tak czy nie?

Donice betonowe są „ciężkie” wizualnie, choć nie tak przytłaczające jakby to się mogło wydawać. To duże pojemniki, jednak porowata struktura nadaje płytom lekkości i intrygującego wyglądu. Bąbelki powietrza powstałe w wyniku napowietrzania mieszanki, a następnie jej stygnięcia nadają płytom unikalnego wyglądu. W związku z tym nie ma dwóch takich samych powierzchni i w tym tkwi ich urok. Donice betonowe (producent Modern Concrete) są jednymi z elementów małej architektury, które zdecydowanie warto się zainteresować, projektując atrakcyjny wystrój zewnętrza domu.

Beton jest materiałem o rozmaitych zastosowaniach i możliwościach. Można go łatwo kształtować, formować, dodawać barwników lub dodatków w postaci ozdobnych kamyczków czy kolorowych szkiełek, ale również gładki, bez żadnych dodatków ma swój wyjątkowy, surowy charakter. Każda donica betonowa może być nieco inna, ale dzięki spójności wyglądu będą do siebie pasowały.

Donica betonowa jest masywna i niepodatna na porywiste podmuchy wiatru, ale też na akty wandalizmu czy po prostu wybryki dzieci. Materiał jest trwały i odporny na warunki atmosferyczne, ziemia i woda nie są dla niej groźne, a przy odpowiednim zabezpieczeniu, donica może stać na powietrzu również zimą, jednak należy ją osłonić, by woda nie wnikała w ziemię i nie zamarzała.

Donice betonowe – producent Modern Concrete

betonowe donice kwadrat prostokątNasze donice betonowe dostępne są w dwóch podstawowych rozmiarach: 100x50x50 cm oraz 50x50x50 cm. Wykonywane są z płyt gładkich, lekko lub mocno porowatych, w standardowych kolorach dla elementów z betonu: białym, szarym naturalnym, ciemnym szarym oraz antracytowym. Korzystna cena donic ogrodowych z betonu, ich wytrzymałość oraz szerokie zastosowania aranżacyjne sprawiają, że jest to jeden z ciekawszych betonowych elementów wystroju przestrzeni. Szukasz inspiracji na doniczki i betonowe dodatki do wnętrz?

Nawet jeżeli nie chcesz sadzić kwiatów czy krzewów bezpośrednio wewnątrz skrzyni, to może pełnić funkcję ochronną oraz ozdobną dla lżejszych i bardziej mobilnych plastikowych skrzynek i niewielkich doniczek. Możliwości wykorzystania betonu jest tak wiele!