Beton architektoniczny w łazienkach stał się obiektem pożądania nie tylko mieszkańców pofabrycznych budynków czy wysokich loftów, ale również standardowych pomieszczeń w blokach. Nic w tym dziwnego, jest to wyjątkowo trwały materiał, który swoją obecnością podkreśla elegancję i dobry gust właściciela mieszkania. Łazienka natomiast jest pomieszczeniem, w którym beton dekoracyjny daje spore pole do wykorzystania.

Kompozycje z betonu dekoracyjnego

W naszej ofercie dostępne są trzy faktury płyt betonowych – gładka, porowata oraz mocno porowata i pięć kolorów do wyboru. Stwarza to ogromne możliwości aranżacji pomieszczenia. Jeśli lubisz proste, jednolite formy, pokryj wszystkie ściany jednym rodzajem betonu, stworzy to spójną koncepcję, która będzie pasowała do minimalistycznych, naturalistycznych styli. Jeśli lubisz łączenie kolorów i chcesz uzyskać ciekawą wizualnie ścianę, skorzystaj z dwóch lub trzech kolorów płyt. Ułożone naprzemiennie sprawią wrażenie betonowej szachownicy. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w małych pomieszczeniach, nie powodując wrażenia jednolitej betonowej bryły.

Łazienka – aranżacja z dominantą betonu architektonicznego

Beton architektoniczny w łazienkach elegancko wygląda połączony z drewnem. Połóż na dwóch ścianach beton w jednym lub w dwóch kolorach, resztę ścian pomaluj na biało. Na podłodze możesz położyć prawdziwe deski, ale równie korzystnie będą wyglądały płytki imitujące drewno. Jeśli Twoja łazienka znajduje się na poddaszu i są w niej widoczne belki drewniane, niczym ich nie zakrywaj, one nadają dużego uroku pomieszczeniu. Beton architektoniczny w łazience dobrze współgra z białymi płytkami. Jeśli montujesz kabinę prysznicową, wyłóż ją płytkami takimi samymi jak są na podłodze, natomiast na reszcie ścian zamontuj beton dekoracyjny. Łazienkę dopełnij białymi meblami i dużym lustrem w białej ramie. Tak urządzone pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie większego niż w rzeczywistości jest, a przy tym wyjątkowo czystego.

beton łazienka

Jak zamontować i zabezpieczyć beton w łazience?

Beton dekoracyjny na ścianie w łazience wygląda doskonale, jednak aby długo cieszył oko należy go odpowiednio przygotować. Łazienka jest miejscem, w którym często pojawia się wilgoć i para wodna, unosząca się nad gorącą kąpielą. Dlatego też w tym pomieszczeniu szczególnie powinno zadbać się o jego impregnację. Aby betonowa ściana nie uległa zniszczeniu, najlepiej jest płyty pomalować impregnatem dwukrotnie. Zabezpieczy to beton przed niepożądanymi odbarwieniami i plamami. Ważną kwestią jest również poprawna instalacja. Kleje, które używamy do montażu płyt, są wyjątkowo trwałe i nawet duża ilość wilgoci w łazience nie spowoduje odklejenia i odpadnięcia płyt. Można je również wzmocnić śrubami, które spełniają dodatkowo rolę dekoracyjną. Widoczne śruby będą dodatkowym elementem podkreślającym charakter industrialnego stylu.

Choćby jedna betonowa ściana w Twojej łazience zagwarantuje Ci styl pełen klasy i zachwyt Twoich gości. Jednak co najważniejsze, jest to materiał, który nawet z upływem lat nie niszczeje i nawet po wielu latach od położenia go na ścianę, będzie cieszył oko.