Dekoracje bożonarodzeniowe wcale nie muszą być drogie. Z powszechnie dostępnych i tanich produktów możesz łatwo i szybko samodzielnie wykonać ozdoby świąteczne, które zachwycą Twoich gości. Zobacz, jakie to proste!

Ozdoby świąteczne – jak zrobić samemu?

Ręcznie robione dekoracje bożonarodzeniowe mają swój niepowtarzalny urok. Jak wykonać samodzielnie ozdoby świąteczne? Przedstawiamy pięć inspirujących pomysłów.

  1. Bombki z szyszek

Choinkę można ozdobić różnymi dekoracjami bożonarodzeniowymi. Choć najczęściej wykorzystuje się bombki, ręcznie robione ozdoby świąteczne sprawdzą się znacznie lepiej. Ciekawym pomysłem jest wykonanie szyszkowych mikołajów.Jak zrobićtakie ozdoby świąteczne? Zaopatrz się w szyszki, klej, biały filc oraz drewniane kulki. Te ostatnie przyklej do podstawy szyszki. Na kulkęnałóż natomiast stożek z filcu. W ten sposób otrzymaszgotowego Mikołaja, którego możesz ozdobić jeszcze brodą z waty oraz wstążką.

  1. Wianek bożonarodzeniowy z gałązek

Wianki z gałązek to niezwykle popularne ozdoby świąteczne. Ręcznie robione będą wyglądać znacznie lepiej niż te kupione w sklepie. Aby samodzielnie wykonać takie dekoracje bożonarodzeniowe, zbierz w ogrodzie gałązki i pomaluj je farbą w aerozolu w białym kolorze. Następnie uformuj z nich wieniec i owiń go cienkim drutem. Gałązki możesz dodatkowo ozdobić, przyklejając do nich kartonowe gwiazdki. Taki wieniec doskonale sprawdzi się zawieszony na drzwiach wejściowych lub na ścianie wewnątrz domu.

  1. Lampion z butelki po winie

Zastanawiasz się, jak zrobić ozdoby świąteczne? Koniecznie musisz poznać nasz sposób na efektowne lampiony. Aby je wykonać, potrzebujesz tylko pustej butelki po winie oraz lampek choinkowych. Lampki upchaj ciasno we wnętrzu butelki, a w jej szyjce, tuż przy denku wywierć mały otwór na kabel elektryczny. W ten sposób przygotowany lampion świetnie będzie prezentował ustawiony na parapecie lub komodzie.

  1. Łańcuch z papieru na choinkę

Łańcuchy i girlandy to niezwykle efektowne ozdoby świąteczne. Jak zrobić samemu takie dekoracje? Postaw na papier, który jest nie tylko łatwy w obróbce, ale przede wszystkim ekologiczny. Chcąc wykonać papierowy łańcuch, arkusze w różnych kolorach pokój w paski. Najlepsze będą te długie i jednocześnie wąskie. Wycięte już paski posegreguj w pudełkach według koloru, aby zorganizować sobie pracę. Następnie końce pierwszego paska w wybranym odcieniu sklei ze sobą, formując pierścień. W powstały pierścień włóż kolejny pasek w innym kolorze, zaklej i kontynuuj czynność aż do ostatniego paska. Pamiętaj, aby gotowy łańcuch powiesić na choince dopiero wtedy, gdy wyschnie klej.

  1. Betonowy świecznik w kształcie gwiazdki

Beton architektoniczny świetnie sprawdza się jako dekoracja wnętrza Możesz z niego wykonać także własnoręczne ozdoby świąteczne. Jak zrobić samemu bożonarodzeniowy świecznik z betonu? Zacznij od narysowania gwiazdki na twardej tekturze – najlepiej przy pomocy foremki do pierniczków. Następnie przygotuj boki formy o wysokości około 2 cm. Całość wytnij nożyczkami i sklej taśmą klejącą. Koniecznie zadbaj o to, aby nie powstały żadne szczeliny, przez które może wydostać się beton.

W kolejnym kroku przygotuj mieszankę betonową według instrukcji na opakowaniu. Beton wlej do wcześniej przygotowanej foremki i po upływie 20 minut umieść w niej świeczkę typu tealight. Po upływie kolejnych 20 minut ostrożnie wyjmij świeczkę – w powstałej formie powinno pojawić się wgłębienie.

Dekoracje świąteczne – zrób to sam lub z pomocą Modern Concrete

Nie wiesz, jak zrobić betonowe ozdoby świąteczne albo po prostu nie masz na to czasu? Możesz skorzystać z pomocy specjalistów. Realizacją projektów z betonu architektonicznego na indywidualne zamówienie zajmuje się nasza firma – Modern Concrete. Na Twoje życzenie wykonamy dowolne dekoracje świąteczne: figurki, świeczniki, lampiony i wiele innych. Wystarczy, że ustalisz z nami szczegóły zlecenia, a w ustalonym terminie dostarczymy Ci ozdoby bożonarodzeniowe. Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla bliskich, również możesz skorzystać z naszej pomocy. Więcej na temat oferty prezentowej pisaliśmy w tym artykule.