Karta produktu

Karta produktu

 

OPIS PRODUKTU :

Płyty z betonu architektonicznego są przeznaczone do dekoracji ścian pomieszczeń oraz elewacji. Wykonane są metodą odlewania. Można je stosować zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Na zewnątrz jak i wewnątrz. Na zewnątrz oraz w pomieszczeniach o podniesionej wilgotności (łazienki, salony kąpielowe, SPA, kuchnie) zaleca się zastosować dodatkową impregnację

Beton architektoniczny jest materiałem naturalnym, na powierzchni którego występują pustki i wżery, rozłożone w sposób nieregularny o różnej intensywności i ilości oraz delikatne punktowe przebarwienia, mogą różnić się nieznacznie odcieniami. Należy pamiętać, iż beton architektoniczny podlega wpływom warunków atmosferycznych (wilgotności, temperatury, nasłonecznienia). Charakteryzuje się niską nasiąkliwością, jednakże w czasie kontaktu z wodą i innymi płynami może absorbować wodę doprowadzając do czasowej lub stałej zmiany kolorystyki. Przebarwienia powstałe w wyniku zmian wilgotności, temperatury powietrza są cechą naturalną produktu, dlatego nie stanowią one wady produktu i nie mogą one być podstawą do reklamacji. Dodatkowo po dokonaniu montażu elementów wyrobów betonowych mogą nastąpić zmiany tonacji kolorystycznej jak i geometrii pod wpływem wysychania.

 

PRZYJĘCIE TOWARU:

Wszelkie uszkodzenia, należy zgłaszać kurierowi w momencie dostawy lub pracownikowi (przy odbiorze towaru). Po odbiorze przesyłki reklamacje dotyczące uszkodzeń nie będą przyjmowane. Płyty betonowe mogą odbiegać od wymiarów podanych przez producenta o 0,9%, producent zastrzega możliwość wystąpienia tzw. łódeczkowania do 3-4 mm.

 

PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT:

Płyty z betonu architektonicznego należy przechowywać wewnątrz pomieszczeń, w temperaturze 5-25°C, osobno, oparte o ścianę/stojak. W przypadku transportu należy unikać dłuższego składowania na palecie. Płyty należy chronić przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak opady czy silne nasłonecznienie. Przed montażem, wyroby z betonu należy rozpakować i pozostawić na ok. 48 godz. w celu ustabilizowania koloru, w suchym, wentylowanym pomieszczeniu.

 

MONTAŻ:

 1. Przed przyklejeniem płyty powinny być suche i bez wad. Należy stosować klej przeznaczony do betonu architektonicznego lub zalecany przez sprzedawcę.
 2. Nie każda ściana pokryta gładzią gipsową lub tynkiem gipsowym nadaje się do klejenia płyt z betonu architektonicznego, w przypadku wątpliwości zaleca się zastosowanie mocowań mechanicznych.
 3. Podczas montażu należy używać czystych rękawic.
 4. Przed montażem zalecane jest rozstawienie płyt w celu dopasowania ewentualnych odcieni.
 5. Przed klejeniem należy sprawdzić czy klej nie uszkadza płyty, tzn. przykleić płytę i odczekać do wyschnięcia kleju, w celu sprawdzenia czy nie występują przebarwienia, uszkodzenia.
 6. Płyty należy montować z uwzględnieniem fugi (dylatacji) minimum 3-5 mm.
 7. Płyty nie mogą zostać ubrudzone klejem ani fugą, wszelkie zabrudzenia należy natychmiast usunąć.
 8. Powierzchnia montażowa płyt musi być oczyszczona z nalotu tzw. mleczka.
 9. Beton architektoniczny należy montować zgodnie z zasadami montażu kamienia naturalnego.
 10. Wszelkie prace z betonem architektonicznym należy wykonywać za pomocą narzędzi diamentowych. Płyty należy wiercić bez udaru.
 11. Zaleca się impregnowanie płyt z betonu architektonicznego.
 12. Wszystkie prace należy wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną.

 

UŻYTKOWANIE I PIELĘGNACJA:

Do pielęgnacji i czyszczenia płyt z betonu architektonicznego nie należy używać agresywnych środków czyszczących lub innych środków chemicznych wchodzących w reakcję z betonem lub impregnatem. Wady powstałe w wyniku uszkodzeń mechanicznych, np. silnego uderzenia twardym przedmiotem, który spowoduje uszczerbienia, pęknięcia, odkruszenia lub zarysowania nie mogą stanowić podstawy do reklamacji. Do czyszczenie płyt betonowych impregnowanych należy używać łagodnych detergentów i przemywać ciepłą wodą. Nie należy stosować środków zawierających substancje wybielające, amoniak lub substancje o właściwościach ścierających. Po umyciu należy wytrzeć płytę suchą ściereczką. Silne zabrudzenia spowodowane gorącym tłuszczem, sokiem z cytryny, kawą, herbatą, sokami itp. powinny być usuwane natychmiast.